4. 1. 2019, 20:00 – Svarog FC Teplice, 12. kolo VFL

Jako prvním týmem, se kterým Olympik hrál po druhé v sezóně, byl v tu dobu první celek ligy, Svarog Teplice. Tepličtí byli v tuto chvíli téměř stoprocentní, jedinou ztrátu bodů zaznamenali v zápase s uřadujícím mistrem z Chrudimi. Úvodní branku utkání vstřelil Daniel Ramos po asistenci Rodriga. Druhý gól padl v celku netradičně. Jeronimo přes celé hřiště nastřeloval před branku, kde míč úspěšně tečoval hlavou Jirka Baran. Šest minut před koncem první půle zvyšoval už na 3:0 Nene, kterému narazil Teka. Druhý poločas nechal přihlížející fanoušky na branky čekat dlouho. Až ve 32. minutě se po pěkné akci prosadil Claudinho. O tři minuty později se ze strany Svarogu rozjely gólové hody. Během čtyř minut se prosadili Teka, Tato, Novotný, Šebek a znovu Daniel. Olympik v polovině přestřelky pouze stihl korigovat skóre brankou Nečase.

SK OLYMPIK MĚLNÍK – SVAROG FC TEPLICE 1:9 (:3)
Branky: 38. Nečas (Vokoun) – 6. Daniel (Rodrigo), 12. Baran (Jeronimo), 14. Nene (Teka), 32. Claudinho (Tato), 36. Teka (10 m kop), 36. Tato, 37. Novotný (Baran), 38. Šebek (Novotný), 39. Daniel (Novotný)

11. 1. 2019, 20:15 – SK Interobal Plzeň, 13. kolo VFL

Do Plzně odcestovali hráči Olympiku s kombinovanou sestavou důsledkem velké marodky. Mimo byli Vokoun, Šustr, Mažári, Jakab, Babovák, Malák, Hochman a Zdržálek. Aby toho nebylo málo, po cestě mělnické zastihla sněhová kalamita a přijeli do haly chvíli před 20. hodinou, kdy byl naplánován výkop. Začátek duelu se posunul na 20:15. Průběh zápasu není třeba nějak rozebírat, Plzeň byla jednoznačně celý večer lepší a Olympik byl naopak, podle slov trenéra Němce, tragický. Interobal zaslouženě vyhrál 14:0.

SK INTEROBAL PLZEŇ – SK OLYMPIK MĚLNÍK 14:0 (6:0)
Branky: 3. Mižár (Künstner), 5. Kovács (Holý), 10. Rešetár, 16. Kovács (Holý), 19. Křemen (Kovács), 20. Buchta (Künstner), 23. Rešetár, 24. Künstner, 26. Abrham, 29. Turek, 31. Holý (Kovács), 36. Turek, 38. Rešetár (Abrham), 38. Abrham (Holý)

18. 1. 2019, 20:00 – VŠB-TU Ostrava, 14. kolo VFL

Olympik se potřeboval rychle oklepat ze zdrcující porážky v Plzni a teď měli tu nejlepší možnost, na Mělník totiž přijel poslední tým ligy, nováček z Ostravy. Celý zápas měl Olympik od začátku pod kontrolou. Hned po 50 vteřinách se prosadil kapitán Jiří Vokoun. Ve 12. minutě využil chyby v Ostravské rozehrávce Václav Demeter a sám se dostal před Zalacka, kterého prostřelil. V 18. minutě se dostali do brejku Vobořil s Válou, který zvýšil na 3:0 pro Olympik a za tohoto stavu se odešlo do kabin. Začátek druhé půle opět vyšel lépe domácím, kdy se ve 23. minutě prosadil opět Demeter. O 3 minuty později se prosadil po druhé i Vokoun, který sám před Zalackem byl neomylný. O další minutu později využili ostravští nekoncentrovanosti v mělnické obraně a gólem Janity snížili. Posledních 5 minut zápasu patřilo opět Mělníku. Nejdříve se trefil Šuba a poté 3x Gabčo. Stav na výsledkové tabuli se zastavil na číslech 9:1 pro Olympik!

SK OLYMPIK MĚLNÍK – VŠB-TU OSTRAVA 9:1 (3:0)
Branky: 1. Vokoun, 12. Demeter, 18. Vála (Vobořil), 23. Demeter (Gabčo), 26. Vokoun, 36. Šuba (Vobořil), 38. Gabčo, 39. Gabčo (Vobořil), 40. Gabčo – 27. Janita (Pánek)

8. 2. 2019, 20:00 – FC Démoni Česká Lípa, 16. kolo VFL

Zápas týmů, které bojovali o svou historicky první účast v playoff. Zápas byl vyrovnaný, ač mělničtí nastřelili 5-krát brankovou konstrukci. V 5. minutě šli do vedení domácí, kdy se Demeter uvolnil po skvělé přihrávce Hrdého a ránou do šibenice překonal Kirova. V 9. minutě se dostal k míči českolipský Zapletal, obešel jednoho z obránců a prostřelil Mareše. V 18. minutě rozjel další gólovou příležitost Hrdý, který uvolnil Vokouna a ten se nemýlil. Hned 2 minuty po začátku druhé půle předvedli krásnou futsalovou akci Švec spolu se Zapletalem, který dostal míč za záda Mareše. Ve 30. minutě šel Olympik po třetí do vedení, kdy se umístěnou střelou prosadil Šlehofer. Dvě minuty před koncem využili hosté hru bez brankáře, kdy se po krásné kombinaci prosadil Semerád do prázdné branky. Dále už žádné branky nepadli a tak zápas skončil nerozhodně 3:3.

SK OLYMPIK MĚLNÍK – FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA 3:3 (2:1)
Branky: 5. Demeter (Hrdý), 18. Vokoun (Hrdý), 30. Šlehofer – 9. Zapletal (Švec), 22. Zapletal (Švec), 39. Semerád (Kubelka)

22. 2. 2019, 20:00 – Bazooka CF Uherské Hradiště, 17. kolo VFL

Olympik čekala dlouhá cesta k nováčkovi do Uherského Hradiště, kde se dal očekávat velmi vyrovnaný futsal. Od začátku byla ale lepší Bazooka, když se jim podařilo prosadit hned po 2 minutách zásluhou Čtvrtníčka. V 5. minutě hráči Bazooky mohli odskočit na vyšší brankový rozdíl, ale v cestě jim stála dvakrát tyč. Skvělým sólem se předvedl Bulůšek, který v 11. minutě po lajně utekl obráncům z Mělníka a před bránou našel osamoceného Čtvrtníčka, ten se nemýlil. V 16. minutě zahrál Vobořil ve vlastním vápně rukou a Uherské Hradiště kopalo penaltu, které se ujmul Šarközy a neproměnil. Od této chvíle byli hráči Olympiku na koni a během 3 minut otočili na 3:2 ve svůj prospěch. Pár sekund před koncem první půle si do vlastní branky srazil Mažári. Druhý poločas už byl v režii Olympiku. Ve 22. a 26. minutě se prosadil Vobořil. Bazooka gólem Cintuly ze 35. minuty ještě zvládla snížit na rozdíl jedné branky. V posledních dvou minutách zkusili domácí své štěstí hrou bez brankáře, to se jim ale vymstilo a stav byl minutu před koncem 6:4 pro Olympik. V poslední minutě ještě proměnil Gabčo dlouhou penaltu.

BAZOOKA CF UHERSKÉ HRADIŠTĚ – SK OLYMPIK MĚLNÍK 4:7 (3:3)
Branky: 2. Čtvrtníček (Sopůšek), 11. Čtvrtníček (Bulušek), 20. Mažári (vla.), 35. Cintula – 17. Hrdý, 17. Hrdý, 19. Gabčo, 22. Vobořil, 26. Vobořil, 39. Hrdý, 40. Gabčo

1. 3. 2019, 20:00 – FK ERA-PACK Chrudim, 18. kolo VFL

Na Mělník přijel nejúspěšnější klub posledních několika let, FK ERA-PACK Chrudim. Předem bylo jasné, že si do haly najde cestu spoustu fanoušků, ale co jasné nebylo, jak zápas dopadne, protože Olympik Chrudim minulou sezónu doma hodně trápil, dokonce sahal po bodovém zisku. Od úvodní minuty měla Chrudim výrazně navrch, dlouho se však nemohli gólově prosadit. Po střelách Felipeho a Evertona zachránila Olympik ještě branková konstrukce, tolik štěstí již ale neměl v patnácté minutě. Rozehrávky nepřímého volného kopu se ujal Bagatini, jehož pas našel na zadní tyči Maxe. Ještě do poločasu se parádní ranou ze vzduchu prosadil Matěj Slováček, těsně před pauzou upravil na rozdíl tří branek druhou trefou Max. Poločasová přestávka rozjetou Chrudim trochu umírnila, ale nezastavila. V největší šanci Mělníku vychytal Vokouna Dmitrij Litviněnko, na straně ERA-PACKu se do střelecké listiny zapsali David i Pavel Drozdovi, kteří upravili již na rozdíl pěti branek. Poslední gól Chrudimi v zápase vsítil krátce po červené kartě Gabča Felipe. Když už se zdálo, že Chrudimští udrží třetí nulu v řadě, čisté konto ukrajinskému brankáři ve službách Chrudimi sebral Radek Hrdý. 

SK OLYMPIK MĚLNÍK – FK ERA-PACK CHRUDIM 1:6 (0:3)
Branky: 40. Hrdý (Demeter) – 15. Max (Bagatini), 18. Slováček (Koudelka), 20. Max (D. Drozd), 26. D. Drozd (Max), 29. P. Drozd (Koudelka), 36. Everton (Felipe)