Základní část VARTA futsal ligy je pomalu u konce, před námi jsou poslední tři kola! Olympik má již jistotu, že se zúčastní playoff, což je pro tým Jakuba Němce historický úspěch. Olympik už nyní hraje tedy jen o to, z jakého místa do playoff půjde. Téměř s jistotou můžeme říct, že z horšího jak 6. místa Olympik do playoff nepůjde a nyní hraje tedy o to, jestli se jim nepodaří přeskočit pátou Plzeň.

Zítra, tedy v pátek 15. 3., jede Olympik do Brna, kde se utká s místním Helasem. Helas je na devátém místě a potřebuje vyhrát, aby se dostali na osmé místo, které je posledním zaručujícím místem pro playoff. Tudíž můžeme očekávat spíše futsalovou bitvu než pohledný futsal. 

Co k zápasu říkají trenér Jakub Němec a brněnský Vojtěch Cupák?

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Čeká nás velmi těžké utkání. Helas bojuje o playoff, takže mají velkou motivaci vyhrát. Na podzim nás v Mělníku dokázali porazit, což jim chceme nyní vrátit a zvítězit. Je důležité, abychom se udrželi na vítězné vlně a získali dostatečné sebevědomí před televizním utkáním se Spartou.”

Vojtěch Cupák, hráč Helasu: ,,Zápasem doma s Mělníkem pro nás de facto začíná první zápas playoff a my musíme bezpodmínečně naplno bodovat, pokud chceme postoupit. Mělník letos zažívá tak trochu sezónu snů a na 90% procent postoupí z krásného šestého místa. O kvalitě hráčů jako je Vokoun, Gabčo nebo Šup svědčí i výhra s “hvězdnou” Spartou. Na druhou stranu už jsme je letos jednou porazili a věřím že na to máme i podruhé. Očekávám velkou bitvu a spíše bojovný futsal, kde budou rozhodovat maličkosti. Myslím že mluvím za všechny hráče, když řeknu že do zápasu dáme 120% a budeme chtít naše fanoušky odměnit výhrou.”

Zápas začíná v 19:30 a vy ho můžete sledovat zde prostřednictvím portálu onlajny.com!