Na našich facebookových stránkách jste měli možnost hlasovat o hráče zápasu s Interobalem Plzeň, který jsme nad očekávání zvládli 4:2 (2:0). Hráčem zápasu jste zvolili brankáře Martina Mareše, který předvedl dechberoucí výkon! Co Martin říká o zápase, o ocenění či o cílech?

Martine, byl jsi zvolen hráčem zápasu, co to pro tebe znamená?
,,Samozřejmě mě to těší. Je ale třeba dodat, že moje zvolení hráčem zápasu je také ocenění pro celý tým, který zápas skvěle odpracoval.”

Vyhráli jste 4:2, jak by jsi zápas zhodnotil a který moment byl klíčový?
,,Myslím, že klíčové chvíle zápasu probíhali po vstřelení gólu Plzně na 2:1, kdy jsme udrželi koncentraci a disciplínu v obraně a neumožnili jsme Plzni rychlý návrat do zápasu.”

Prodloužil jsi u nás hostování, asi se ti u nás tedy líbí, že?
,,Je to tak, v týmu se mi líbí. Se všemi spoluhráči vycházím dobře a myslím, že mě i oni respektují, což je pro mě důležité, abych mohl efektivně „koordinovat“ obranu.”

Působil jsi například ve Spartě či v Gardenline, ale i v jiných týmech. Kde se ti chytalo nejlépe a kde jsi zažil nejlepší partu?
,,To, kde se mi chytalo nejlépe, se těžko hodnotí, můj úkol je nedostávat góly a ten je pořád stejný. Co se týče party, byla asi nejlepší ve Spartě cca 2-3 roky zpět. Tam bylo vysoké nasazení s dobrou atmosférou, jak na hřišti, tak mimo něj a drželi jsme opravdu pospolu. V Mělníku bohužel mimo hřiště nemůžeme být až tolik semknutí, jelikož je nás několik dojíždějících.”

Sezónu jsme tedy odstartovali nad očekávání, jaké umístění by sis přál a které je podle tebe reálné?
,,Myslím, že přání mají být jen ty nejvyšší. Reálně bychom se však, za předpokladu že nám vše nadmíru vyjde, mohli poprat o páté až šesté místo v tabulce, což by byl obrovský úspěch. Ale podle mě je třeba spíše zůstat při zemi a postupovat od zápasu k zápasu. Pokud by se nám podařilo dlouhodobě držet kolem středu tabulky, tak až potom můžeme plánovat boj o pozici v play off místo boje o záchranu, do kterého stále papírově patříme.”