Včera odehrál Olympik své druhé přípravné utkání se Slavií Praha. Slavia před sezonou hodně posílila, a tak bylo jasné, že tento přípravný zápas bude velmi kvalitní. Nám opět v sestavě chybělo pět hráčů, kteří jsou buď zranění, nebo měli zápas ve fotbale.

Slavia od začátku zápasu ve hře dominovala a vytvořila si několik slibných šancí, které zhatila buď špatná koncovka, nebo několika dobrými zákroky Soumar. První poločas skončil 0:0.

Vstup do druhého poločasu se Slavii vydařil a ve 22. minutě se štěstím Leovski prostřelil Mareše, který nastoupil do druhého poločasu. Slavia pokračovala ve své hře a několik šancí zneškodnil i Mareš. Za svá záda už ale další míč nepustil, naopak ve 38. minutě prošel Gabčo od své brány po levé lajně přes 3 hráče hostů a mezi nohami brankáře Žežulky vyrovnal na konečných 1:1.

Jakub Němec trenér Olympiku: “Se Slávií to byl z naší strany mnohem lepší zápas než ten první s Litoměřicemi, kdy jsme obdrželi moc branek a dělali jsme hodně chyb. V týdnu jsme na tom zapracovali a kluci si vzali k srdci to, co jsme si řekli. Věděli jsme, že Slávie bude hodně silná na balonu a bude to velmi fyzicky náročný zápas. Zaměřili jsme se na dobrou obranu a hráli na brejkové situace. A i když si Slávie vypracovala několik zajímavých šancí, tak to naši brankaři dobře pochytali. Celkově jsem spokojený s výsledkem a s přístupem všech hráčů. Ještě je ale v naší hře hodně věcí, na kterých musíme zapracovat. Příští týden už nás čeká ostré utkání, kdy hrajeme finále poháru, takže už nám moc času na sehrání nezbývá.”

SK Olympik Mělník – SK Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branky: 38. Gabčo – 22. Leovski
Sestava Olympiku: Soumar (21. Mareš) – Babovák Jan, Buzek, Kuč, Jemeljanov, Vála, Gabčo, Nečas, Demeter