Svěřenci trenéra Pavla Šuby před týdnem zvládli důležitý zápas s Českou Lípou a přestože ještě nemají jistou záchranu, situace je pro ně velmi příznivá, před nesestupovou pozicí drží tři kola před koncem sezony čtyřbodový náskok.

Proti Spartě může Mělník jen překvapit, favorit rozhodně není. Pražané jsou v tabulce druzí, hned za Chrudimí a řadí se mezi největší adepty na mistrovský titul. Sparta z devatenácti utkání hned patnáctkrát zvítězila, posbírala sedmačtyřicet bodů a bez tří tref nastřílela sto branek. I poslední vzájemné utkání u soutoku v listopadu zvládla, v divoké přestřelce vyhrála 9:6.

Pavel Šuba (trenér Olympiku): Zápas se Spartou je, nejen díky tomuto jménu a kvalitě týmu, jeden z těch největších, které v lize sehrajeme. Pro každého našeho hráče to bude další ohromná konfrontace s Top profi hráči a musíme dát do zápasu přesně to samé, co s Českou Lípou a konečně zahrát tak, aby jsme byli úspěšní.

Beni Simitči (trenér Sparty): Očekávám trochu lepší zápas, než kdyby Mělník bojoval o záchranu, protože tu má v tuto chvíli podle mě již zajištěnou. Vzhledem k tomu si myslím, že nás nečeká tak tvrdé utkání. Navíc Mělník hraje venku méně tvrdě než doma, kde je jeho hra specifická. Myslím si, že se bude hrát otevřený futsal. Věřím, že to bude pro oko diváka pěkné utkání s mnoha góly. Měli bychom nastoupit v kompletní sestavě a chtěli bychom si v posledních třech kolech vyzkoušet určité taktické věci před play off. S veškerým respektem k Olympiku víme, že musíme splnit roli favorita a zvítězit.

AC SPARTA PRAHA – SK OLYMPIK MĚLNÍK
23. 2. 2018 od 20:00
Aréna Sparta

Zdroj: Mělnický deník