Na webu mělnického deníku jste si mohli včera večer (v tištěném deníku dnes) všimnout, že autor článku Jan Pechánek, pojmenoval hráče Olympiku jako „Šubovce”. Článek zde.

Trenér Olympiku Pavel Šuba hned zavzpomínal na svá léta, kdy jako žák hrával fotbal, protože i on hrál v týmu, který nazývali podle jména jeho trenéra: „Když jsem začínal v přípravce hrát fotbal za Jiskru Rýmařov, trénoval žáky přísný trenér p. Bičík (jaké příznačné jméno) a všichni jim říkali Bičíkovci. Hodně makali a byli pěkně nadupaní. Často jsme se jim smáli, že pořád běhají.
No a za dva roky jsem pod něho přešli i my a měli z něj hrůzu. Ovšem postupně jsme pochopili, že jen dril nás posune dál. V kraji jsme každého poráželi. Tenkrát se hrál celostátní žákovský pohár O míč Ivo Viktora (teď je to McDonalds cup) a my jsme to s ním dotáhli přes vítězství v okrese, přes kraj (finále s Baníkem Ostrava) až do celostátního FF. Byl to neskutečný úspěch a zážitek pro celé město a region. Všichni byli na malé Bičíkovce hrdí. A pro mě byl pan Bičík trenér s velkým T. Všichni jsme byli pyšní a hrdí, že nás nazývají Bičíkovci. A já si teď, po 35 letech přečtu, že v regionálních novinách píší o mých hráčích jako o Šubovcích. Naskočila mi z této paralely husí kůže, malinko slza v očích a vybavila se mi celá ta žákovská cesta pohárem. Je mi hezky.”

Stane se z tohoto „nechtěného” pojmenování hráčů Olympiku tradice? To uvidíme v budoucnu 🙂