Olympik se včera střetl se Svarogem Teplice a jak je zvykem, tak se diváci opět nenudili.
Skoré otevřeli v 11. minutě hosté, když obloučkem překonal Mareše Lucas Borges. Na tuto branku odpověděl o čtyři minuty později Zdržálek, který po nahrávce od Gabča běžel sám na Hůlu a obloučkem otřel míč o břevno a vyrovnal. Hosté se ale necelé dvě minuty před koncem prvního poločasu dostali opět do vedení. Střelu Lucase Borgese tečoval jeden z domácích hráčů a Mareš byl bez šance.
Začátek druhého poločasu opět vyšel hostům. Nene si ve 21. minutě navedl míč na střed a střelou mezi nohy domácího brankáře navýšil náskok na 3:1. Ve 25. minutě došlo ke spornému momentu. Baran šel do souboje s Gabčem, přes kterého upadl a hosté v domnění, že rozhodčí odpískají faul přestali hrát, čehož využil Malák a z pravé strany křižnou nahrávkou našel Gabča, který snížil na 2:3.
Ve 30. minutě přišel nejspíše zlom zápasu. Malák se nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit a hosté měli k dispozici přesilovku 4 na 3. Tu po několika vteřinách využil Claudinho a Teplice vedli opět o dvě branky. Od té doby Teplice začali kontrolovat hru. Ve 33. minutě se Baran uvolnil na pravé straně, navedl si míč na střed hřiště a mezi nohy prostřelil Mareše. O dvě minuty později se z levé strany prosadil Kasal a bylo to už 6:2. Kosmetickou úpravu skoré zaznamenal ve 36. minutě Gabčo, který nekompromisně proměnil 10m kop. V závěru zápasu Teplice sáhli k power play, která byla spíš udržovací, a v klidu si pohlídali náskok.

Dominik Zdržálek, hráč SK Olympik Mělník: “Myslím si, že první poločas byl vyrovnaný. Soupeř ani my jsme neproměnili své příležitosti. Bohužel se ale Teplice dostaly před koncem poločasu do vedení díky nešťastné teči. Na začátku druhé půle jsme dostali zbytečný gól, ale dokázali jsme se opět dostat do hry, když se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Bohužel v době, kdy jsme se nadechovali k tlaku jsme dostali červenou kartu a to nejspíše rozhodlo zápas. Pak už to měly Teplice pod kontrolou.”

David Filinger, trenér Svarog FC Teplice: “Byl to pro nás nejtěžší zápas, co jsem v Teplicích zažil. Ne futsalový zápas, byl to zápas řeckořímský, který jsem ve své kariéře nezažil! Páni rozhodčí ten zápas vůbec nezvládli na obě strany. Pro mě strašné zklamání. Už od začátku jsem věděl, že musíme být disciplinovaní, za což klukům děkuji, že se udrželi. Jestli takhle má vypadat futsal, tak místo futsalových věcí nabereme trenéry na hrubou sílu! Pro mě je futsal hra pro diváky, technika, góly a ne štípání, urážky proti hráčům atd. Nebrečím, jen si to prosím uvědomte. Jinak na nás nikdo chodit nebude, už teď je to bída. Nebudu si už brát servítky, protože já mam svědomí čisté. Tak vás prosím, pojďte to hrát i pro diváky, děkuji.“

SK OLYMPIK MĚLNÍK : SVAROG FC TEPLICE 3:6 (1:2)

Branky a asistence: 15. Zdržálek (Gabčo), 25. Gabčo (Malák), 36. Gabčo (10 m kop) – 11. Lucas (Jean), 19. Lucas (Claudinho), 21. Jean (Nene), 30. Claudinho (Lucas), 33. Baran (Nene), 35. Kasal (Hůla)

Sestava SK Olympik Mělník: Mareš (Zyryanov, Jenč) – Zdržálek, Vokoun ml. “C”, Gabčo, Malák, Šuba, Stýblo, Němec, Prejsa, Mažári, Vokoun st., Buzek

Sestava Svarog FC Teplice: Hůla (Novák) – Žák “C”, Baran, Lucas, Nene, Jean, Černý, Kunzl, Kasal, Claudinho