Olympik v pátek odehrál své druhé přípravné utkání proti Spartě. Velmi kvalitní zápas se musel divákům líbit. První branku utkání vstřelil ve 12. minutě Belej, když uklízel míč po odrazu od tyče do prázdné brány. Šance se střídaly na obou stranách, ale gól v prvním poločase již nepadl.

Ve druhém poločase se ve 30. minutě obtočil Marcelo kolem domácího obránce, obloučkem přehodil Jenče a zvýšil vedení Sparty na 2:0. Jedna šance střídala druhou a naší pracovitostí jsme si vysloužili ve 37. minutě snížení na 2:1, když Vokoun z levé strany prostřelil hostujícího brankáře.

Sparta si zápas pohlídala a ve 40. minutě vsítil Marcelo svou druhou branku, opět pěkným přehozením přes Jenče, a podtrhl tak vítězství Sparty.

 
Hodnocení domácího trenéra Pavla Šuby:Myslím, že to byl pro hodně lidí nečekané docela vyrovnaný zápas, který mohl klidně skončit plichtou 5:5. Výborně zachytali všichni brankáři. Opět mě ale zklamalo zakončení, které je stále druholigové a musíme na něm hodně zapracovat. Jsem rád, že na rozdíl od zápasu s Teplicemi jsme dokázali hrát to, co trénujeme. Hráči si jistě po dnešním zápase zvedli sebevědomí a doufám, že je to ještě více nakopne do závěrečné části přípravy.“

 
Hodnocení trenéra Sparty Beni Simitčiho:Zápas splnil to, proč jsem chtěl odehrát přípravný zápas teprve po týdnu tréninku. Nebyl pro mě důležitý výsledek, ale abych viděl kluky živě na hřišti a jak se zvykají jeden na druhého, ale samozřejmě abychom se vyhnuli zranění. Zápas jsme měli pod kontrolou, mohli jsme rozhodnout už v první půli, ale domácí golman je hodně podržel. Mělníku gratuluji za sympatický výkon a velkou bojovnost s houževnatostí. Pokud takhle budou hrát proti každému, můžou mít šanci i obstát v lize. My budeme pokračovat od pondělka dvojitými dávkami a pevně věřím, že do měsíce budeme ready na začátek sezony.“

 

SK OLYMPIK MĚLNÍK-AC SPARTA PRAHA 1:3(0:1)
Branky: 37. Vokoun – 12. Belej, 30. a 40. Marcelo
Sestava Olympiku: Soumar (21. Jenč) – Buzek, Gabčo, Němec, Šuba, Stýblo, Koubek, Vokoun, Rolenc, Malák, Prejsa