Mělník – Necelý měsíc a konečně to začne! Nejvyšší futsalová liga klepe na dveře a už v pátek Olympik Mělník sehraje první přátelský zápas. Odjíždí na sever Čech, kde změří síly s Teplicemi.

Svarog FC Teplice patří také mezi nové účastníky Chance futsal ligy. Klub postoupil do nejvyšší české soutěže přímo z divize a vedení Teplic pojalo nutné posílení mladého kádru opravdu svědomitě. Tým oživila čtveřice hráčů ze zahraničí, tři z nich jsou z Brazílie. Dá se tedy napsat, že je to určitá paralela s litoměřickým Gardenlinem, který se na podobnou cestu dal už dříve. Je to jedna z cest, jak v lize uspět.

Jsem strašně zvědavý, jak se s tím přechodem vyrovnáme. A nebudu skrývat to, že se i bojím, nečeká nás nic lehkého. Proto jsme sehnali takové hráče, kteří mladý mančaft uklidní. Potřebujeme nabrat především zkušenosti a nejvíc jich získáme právě v lize,“ popisuje situaci před sezonou Mělnickému deníku Michal Žák, prezident Svarogu.

ŽÁK OLYMPIKU VĚŘÍ 

Pro Severočechy to bude první měření sil v přípravě, stejně jako pro Olympik. To, že je Mělník předčasně odsouzen k bojům o záchranu Michal Žák odmítá: „Mělnický klub znám už dlouho a hodně jsem ho sledoval v poslední sezoně. Panu Šubovi se podařilo dát dohromady ambiciózní a perspektivní tým, který je složený především z místních kluků. Nebudou hrát někde nahoře, ale problém se záchranou se jich podle mě týkat nebude.

A jak vnímá první střetnutí v přípravě Pavel Šuba, kouč Olympiku? I on si je vědom toho, že času do prvního mistrovského zápasu moc nezbývá: „V hale jsme absolvovali pět tréninků a zápas v Teplicích pro nás bude dobrou zkouškou. Určitě se ukáže několik nedostatků, na kterých musíme rychle zapracovat. Soustředit se budu především na práci s míčem a na to, jak se dokážeme vypořádat s výbornou hrou jejich zahraničních hráčů.“ 

Páteční utkání v nové sportovní hale v Teplicích u fotbalového stadionu začíná ve 20.00.
Zdroj: Mělnický deník