V 18. kole 2. ligy-západ dojde také na dlouho očekávaný souboj dvou nejlepších týmů soutěže. Vedoucí Olympik Mělník přivítá druhý Zlej se(n) Liberec, který na lídra tabulky ztrácí pět bodů. Před utkáním jsme vyzpovídali předsedy obou klubů, tedy mělnického Pavla Šubu i libereckého Pavla Bínu.

Oba celky od sebe v tabulce dělí pět bodů a pokud by Olympik v domácím prostředí zvítězil, bylo by asi čtyři kola před koncem soutěže o postupujícím do Chance Futsal Ligy jasno. To si dobře uvědomuje i předseda a trenér Olympiku, Pavel Šuba. „Je nám jasné, že je toto utkání stěžejní a svým výsledkem napoví. Jestli získáme tři body, tak by mělo být rozhodnuto. Plichta dá ukazatel 4:1 v náš prospěch, ale případná prohra vše otevře a bylo by opět o co hrát,“ připouští nejvyšší muž mělnického futsalu.

Na toho podle svých slov doléhá důležitost utkání více, než na jeho svěřence. „Jsem napjatý a nervozní před každým zápasem, v kabině na hráčích však nic nepozoruji. Hráči jsou v klidu. Je to generace, u které mi připadne, že si z ničeho hlavu nedělají. Ale vím, že mají cíl a dokážou za ním jít,“ věří svému týmu Šuba.

O svou šanci však bude chtít ještě zabojovat také liberecký nováček, za kterého odpovídal na naše otázky předseda a hráč klubu v jedné osobě, Pavel Bína. „Uvědomujeme si důležitost utkání, chceme se předvést v tom nejlepším světle, ale svázané nohy určitě mít nebudeme,“ hlásí představitel Zlého snu. „Mělník je kvalitní tým, který futsal dlouhodobě dobře provozuje a chce postoupit. My do toho vrcholovějšího teprve pronikáme. Prohrát určitě nechceme. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. To asi každý tým.

Bína však připouští, že v klubu ještě nevědí, co by se dělo, pokud by Liberec dostal možnost jít do nejvyšší soutěže. „Pokud by se měl stát zázrak a pořadí by se na nejvyšších příčkách mělo měnit, stále to pro nás neznamená, že by se jednalo o postup.

V posledních dvou kolech, které Zlej se(n) odehrál venku, získal tento celek jediný bod a právě zde nabral svou současnou ztrátu na lídra tabulky. Proč se tedy Liberci od ledna v halách soupeřů už tolik nedaří? „Po Novém roce bohužel vstupujeme do venkovních utkáních v „ochuzené“ sestavě o některé opory, které musí upřednostňovat fotbal. Platilo to pro předešlá dvě utkání a bohužel to platí i pro zápas s Mělníkem,“ vysvětluje Bína, který však bojovně dodává. „Je to fakt, se kterým se musíme vypořádat, ale zbraně neskládáme. Vzhledem k těmto okolnostem to bude určitě těžší utkání, než-li bylo v Liberci. Na druhou stranu dostanou šanci i jiní.

Bínův protějšek Pavel Šuba se každopádně těší na utkání, které bude kvalitou odpovídat souboji dvou nejlepších celků soutěže. „Očekávám zápas plný nasazení a emocí a pevně věřím, že bude i kvalitní, co se týče hry. Hraji proti sobě dva vedoucí týmy tabulky, tak kdy jindy předvést ten nejlepší výkon, než-li teď?“ pokládá předseda Olympiku řečnickou otázku.

Ani jeden z týmů se na zápas prý nijak speciálně nepřipravoval. „Žádnou zvláštní přípravu neděláme. Jeli jsme svoji klasiku. Víme, kdo nás v pátek čeká a před zápasem si vše opět probereme,“ pravil Šuba a jeho jmenovec Bína byl ještě stručnější. „Nepřipravovali jsme se nijak. Vše při starém,“ prohodil s úsměvem.

První vzájemné utkání v 7. kole ovládl Liberec výsledkem 8:4. „Bylo to až hladké vítězství. V utkání se nám dařilo po všech stránkách. Dle mého zasloužené tři body,“ vzpomíná na zápas liberecký hráč a funkcionář, který ale hned dodal. „Může to být obdobné, můžeme naopak dostat lekci my. Kolikrát máme problém s obrannou fází a dostáváme mnoho branek. Snad to nebude páteční případ.

A co řekl k prvnímu měření sil Pavel Šuba? „Máme k soupeři respekt. Prohra 8:4 byla nepříjemná, ale tak to občas chodí a nikdo o tom již za dva dny neví.“ Lodivod sestavy Olympiku je zároveň přesvědčen, že se jeho tým z této porážky dostatečně poučil. „Samozřejmě všichni vědí, co jsme v Liberci udělali špatně a jak to teď změnit, aby jsme byli my tím, kdo bude mít úsměv na tváři. Dále to nebudu rozebírat, protože v tomto utkání může rozhodnou každá maličkost.

Šuba samozřejmě doufá, že utkání bude mít kulisu, která by odpovídala jeho významu. „Samo toto utkání je super pozvánkou. A i když jsou Neratovice jistou nevýhodou pro Mělničáky, věřím, že tentokráte si do haly cestu, na top utkání 2. ligy, najdou,“ pravil zkušený funkcionář. „Info o utkání probíhá již týden na sociálních sítích a také v tisku. Takže jsem zvědav, jak se hala zaplní,“ doplnil Pavel Šuba na závěr.

Utkání se hraje v pátek 17. února od 20:00 ve sportovní hale v Neratovicích. Pro fanoušky bude připraven také živý stream, jehož odkaz Vám během pátku samozřejmě poskytneme!

Zdroj: http://www.efutsal.cz/index.php?page=clanek&clanek=122192