Mělník – Olympik se pilně připravuje na finále futsalového Poháru FAČR s Benagem ze Zruče nad Sázavou.
Historie se opakuje, loňské finále se odehrávalo ve stejné sestavě. Tehdy ovšem Benago nad Olympikem vyhrálo 7:4, i když v poločase bylo skóre ještě vyrovnané.

Zruč zvítězila především zásluhou skvěle chytajícího zručského gólmana, který pochytal v úvodních pěti minutách minimálně čtyři tutovky. Finále mělo velmi dramatický vývoj a hrál se opravdu vyrovnaný futsal. Právě po tomto utkání přesídlil do Benaga mělnický Josef Gabčo a strávil v něm část sezony „Pepa k nám měl jít již před třemi lety, ale nevyšlo to. Poté jsme byli domluveni již toto léto, ale na poslední chvíli se to zrušilo kvůli cílům Olympiku vrátit se zpět do první ligy. Ovšem před týdnem jsem požádal svého kamaráda a zároveň prezidenta klubu o svolení, aby s námi mohl Pepa týden trénovat a hrát přátelák proti Ústí. Poté se sám měl rozhodnout zda-li zůstane či ne, a dopadlo to dobře. Gabčo ihned zapadl do týmu,” řekl po přestupu Gabča zručský trenér Beni Simitči.

Gabčo hladový po gólech si musel na první trefu za Benago chvíli počkat. Trefil se až v osmifinále poháru FAČR proti FC Internazionale Teplice. Benago zvítězilo poměrem 8:5. Dvě branky vstřelil právě Gabčo a na jednu ještě přihrál. Pak se ale do Olympiku vrátil, aby pomohl svému mateřskému klubu, kterému se v té době nedařilo.

Finále začíná už v pondělí v neratovické sportovní hale od 20 hodin. „Benago je plně profesionální tým plný reprezentantů a cizinců, nebude to vůbec nic jednoduchého,” uvedl hlavní trenér mělnického Olympiku Pavel Šuba.

SK OLYMPIK MĚLNÍK – FC BENAGO ZRUČ N. S.
5.9.2016 OD 20:00 VE SPORTOVNÍ HALE V NERATOVICÍCH!!
PŘIJĎTE SE PODÍVAT A PODPOŘIT NÁŠ TÝM!

Zdroj: http://melnicky.denik.cz/ostatni_region/olympik-ceka-v-pondeli-finale-s-benagem-20160901.html