První zápas na Development cupu přinesl naší U-18 výhru

Ve svém prvním utkání na turnaji UEFA Development cup, který se hraje ve Zlíně, zvítězila česká reprezentace U-18 nad Slovenskem 5:3. Dnes čeká naše hráče vystoupení proti Slovenku (18:30).

Slovensko sice mělo první šance utkání, ale do vedení šel ve 13. minutě český tým po trefě Trávníčka. Hosté sice vyrovnali, ale chvilku před přestávkou poslal české mladíky do vedení Mužík. Tentýž hráč zvýšil po obrátce na dvougólový náskok a když se soupeř odhodlal k power-play, využil jeho chyby Trávníček ke zvýšení na 4:1.

Přesto se Slovensko vrátilo do zápasu. Na přelomu 32. a 33. minuty dvěma góly snížilo na 3:4. Český celek zkusil power-play na udržení míče, ale málem se mu to vymstilo, ale pokus soupeře z poloviny hřiště naštěstí skončil jen na tyči. Až 36. minuta dala českým hráčům trochu klidu, když Künster zvýšil na 5:3, což byl výsledek, který vydržel až do konce utkání.

V otevíracím utkání porazilo Polsko stejně starý maďarský tým 7:2. Turnaj pokračuje ve zlínské hale SH Euronics v úterý a ve čtvrtek.

Česká republika U18 – Slovensko U18 5:3 (2:1)
Branky: 13. Trávníček, 20. Mužík, 25. Mužík, 28. Trávníček, 36. Künster – 17. Kofčák, 32. Biňovský, 33. Marko.
ČR: Šteiner, Hůla – Babovák, Buchta, Farkaš, Fessl, Klíma, Koubek, Künster, Lidmila, Mužík, Šarközy, Trávníček, Panchártek.
Slovensko: Kušnír, Kavčák, Lajš – Lukáč, Pechy, Kofčák, Fedor, Čeřovský, Marko, Biňovský, Molda, Ďuriš, Dudáš, Varga.

Zdroj.: http://www.efutsal.cz/index.php?page=clanek&clanek=121608