Další z našich juniorů debutoval v reprezentaci U18, první start si po Davidu Šteinerovi, připsal i Michal Babovák!

 

Druhým hracím dnem pokračoval v úterý turnaj reprezentací do 18ti let UEFA Development Cup, který se hraje ve zlínské hale Euronics. Český celek porazil Maďarsko 4:3 a ve čtvrtek se utká s Polskem o prvenství na turnaji.

Svěřenci trenéra Davida Friče mají na svém kontě šest bodů, ale o něco horší skóre než vedoucí Polsko, které také dvakrát vyhrálo. Ve čtvrtek od 13 hodin tak půjde o vše. Zlato zajistí českým mladíkům jedině vítězství.

 
S Maďarskem česká reprezentace vyhrála první poločas 3:2. „První půli jsme sice vyhráli, ale nelíbila se nám. Nebyli jsme aktivní. Hra postrádala kvalitu, hrála se taková bouchaná,” přiznal trenér David Frič.

Druhá půle už byla o něčem jiném. „Ve druhé půli jsme prostřídali, zvýšili tlak i aktivitu a zaslouženě jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Měli jsme dost šancí, které jsme neproměnili, a proto jsme se museli o výsledek strachovat do poslední minuty,” dodal český trenér.
Ve druhém utkání dne porazilo Polsko výběr Slovenska 4:1.

Česká republika U18 – Maďarsko U18 4:3 (3:2)
Branky ČR: Mužík 2, Trávníček, Panchártek.
ČR: Hůla – Mužík, Trávníček, Buchta, Klíma – Farkáš, Babovák, Panchártek, Künster – Lidmila, Šarközy. Trenér David Frič.

Zdroj: http://www.efutsal.cz/index.php?page=clanek&clanek=121611