Zruč n. S., Plzeň – Česká futsalová reprezentace sehraje v příštím týdnu dvě přípravná utkání proti Turecku. První duel se hraje v úterý od 18 hodin ve Zruči nad Sázavou, odveta je na programu ve středu od 19 hodin v hale TJ Lokomotiva Plzeň. Na obě utkání je vstup zdarma.

První zápas s Tureckem se měl hrát původně v pražských Letňanech pod otevřeným nebem, kde měla vyrůst fanzóna s futsalovou arénou. „Bohužel, pořadatelé akce nám nezajistili včasné postavení této arény. Měli jsme připravenou náhradní variantu ve Zruči nad Sázavou a rozhodli jsme se ji zrealizovat. Město jako Zruč si premiérové reprezentační utkání plně zaslouží. Na zápasy play off tam chodila plná hala. Prezident a trenér tamního Benaga Beni Simitči udělal ze Zruče futsalové město. Hráči se těší na vyprodanou halu,“ informoval PR manažer Svazu futsalu Michal Pavlík.

Zručští fanoušci se mohou těšit i na svého domácího futsalistu. V reprezentačním dresu se totiž proti Turecku představí Marcel Rodek.

Velkou premiéru v reprezentaci si odbyde i plzeňský kapitán Tomáš Vnuk. „Věříme, že i jeho požene ve středu v Plzni plná hala. Tomáš si to za své výkony v letošním ročníku CHANCE futsal ligy zaslouží,“ dodal Pavlík.

Český tým se utkal s Tureckem pouze jednou a to v brněnské kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2012. Tehdy výběr trenéra Tomáše Neumanna vyhrál 3:2. Přijďte podpořit český tým do Zruče a Plzně a vychutnat si tak dva atraktivní souboje.

Oba duely chystá Svaz futsalu vysílat také živě přes internet. Odkazy zveřejníme v nejbližší době.

 

Nominace ČR „A“ na zápasy s Tureckem

Brankáři:

Libor Gerčák (Nejzbach V. Mýto)

Václav Kubíček (Rádio Krokodýl Brno)

Hráči:

Zdeněk Sláma (Sparta Praha)

Vítězslav Hrubý (Helas Brno)

Tomáš Vnuk (Interobal Plzeň)

Radim Záruba (ERA-PACK Chrudim)

Pavel Drozd (Mados Hradec Králové)

Ondřej Míča (Slavia Praha)

Michal Seidler (Rába ETO Györ – Maďarsko)

Michal Kovács (ERA-PACK Chrudim)

Michal Holý (Red Devils Chojnice – Polsko)

Marcel Rodek (Benago Zruč n. S.)

David Drozd (Mados Hradec Králové)

David Cupák (Helas Brno)

Antonín Hrdina (Slavia Praha)