Mělník – Futsalisté Olympiku jsou profesionálové v amatérských podmínkách.

Futsalisté mělnického Olympiku porazili ukrajinský ligový celek Epicentr K10 Ivano – Frankivsk v prvním přátelském utkání. Ve druhém duelu ale prohráli.

Trenér Pavel Šuba rozdělil svůj kádr na dvě mužstva, aby dokázal odehrát obě utkání ve dvou dnech za sebou. „Dva zápasy po sobě v pracovním týdnu, ještě v době, kdy jsou fotbalové tréninky, je pro nás dost těžké,” řekl hlavní kouč Pavel Šuba.

Všichni futsalisté navíc ještě hrají fotbal a během týdne jim zbývá jediný den na odpočinek a regeneraci. V pondělí a středu mají futsalové tréninky, v úterý a ve čtvrtek fotbalové. V pátek hrají soutěžní utkání za Olympik a o víkendu ve svých fotbalových klubech.

„Je to hodně náročné vzhledem ke zdraví a na jejich svaly. Jsou to vlastně profesionálové v amatérských podmínkách a ještě musí chodit do práce,” zhodnotil trenér.

OLYMPIK – EPICENTR 7:6

V prvním duelu byli Češi v plné síle. Zápas byl vyrovnaný, ale na soupeři byla vidět únava po dlouhé cestě z Ukrajiny. „Jeli celou noc, přijeli do Mělníka v půl druhé, jen se ubytovali, osprchovali a hned šli do zápasu,” řekl Šuba. Úvodní duel nebyl zdaleka tak plný emocí jako ten druhý. „Náš první tým byl složen z kluků, kteří jsou silovější, futsalovější a důraznější. Zvládli jsme to stylově,” vysvětlil kouč.

OLYMPIK – EPICENTR 2:6

Do zápasu Olympik nastoupil jen v sedmi hráčích. „Vzhledem k fotbalu mi vypadli tři hráči kvůli zranění. Navíc Gabčo odstoupil po deseti minutách pro žaludeční nevolnost. A aby toho nebylo málo, tak se na začátku druhé půle zranil Babovák, kterého jsme vzali z juniorky,” uvedl kouč.

V poločase Mělník ještě vedl 2:0, ale celou druhou půli odehrál jen v pěti hráčích. „Výborně jsme bránili a soupeř měl hodně šancí. V brance čaroval Jenč. A my neproměnili krátkou a dlouhou penaltu. V power play jsme pak dostali gól do prázdné brány,” hodnotil Šuba průběh zápasu.

Futsal je dynamický sport v malé hale a při hře není čas na odpočinek. „Za stavu 2:4 pro Epicentr jsme odešli fyzicky. Pět kluků podalo nadlidský výkon a opravdu si sáhli na dno. Výsledek byl hrubě ovlivněný dvěma zraněními.”
Přátelské utkání se ale v příliš přátelském utkání neneslo. Byl to velmi důrazný zápas, bojovalo se o každý balón. „Ukrajinci jsou vznětlivý národ, neustále diskutovali s protihráči i rozhodčími. Naši kluci si zase nic nenechali líbit. Bylo to ostré,” dodal Šuba.

Zdroj: http://melnicky.denik.cz/ostatni_region/proti-ukrajincum-si-futsaliste-sahli-az-na-dno-svych-sil-20160427.html