Tým Gardenline Litoměřice dokázal ustát tlak v závěru soutěže a zvítězil ve II. futsalové lize západ. Celkem tým manažera Miloše Náprstka posbíral 48 bodů a nyní zvažuje postup do CHANCE futsal ligy.

Ještě než se Gardenline rozhodne, sehraje v pátek od 17.30 hodin v Chrudimi utkání o vítěze II. ligy proti AC Gamaspol Jeseník, vítězi skupiny východ. „Je to zajímavé porovnání západu i východu, ale je to trochu nešťastný termín. Zápas se hraje hodně brzo, což je pro nás z hlediska shánění hráčů náročné. Mám obavy, že nebudou moct hrát všichni kluci. Musíme vyjet v půl třetí a nejsem si jistý, že se všichni uvolní z práce,“ řekl Miloš Náprstek a navázal: „Jinak ten systém mi vyhovuje. Jeden zápas na neutrální půdě je naprosto dostačující. Je to mnohem lepší, než hrát zápas proti výběru soutěže jako v předchozích sezónách.“

Kdo z opor bude Náprstkovi chybět? „Vím, že mi bude chybět David Filinger, protože Slavia hraje ten večer doma s Plzní. Zbytek hráčů ještě nevím. Se sekretářem Svazu futsalu budu řešit, zda bude moct nastoupit Tomáš Pešír, který si odpykává dlouhý trest. To by snad nemělo nikomu vadit. Naopak zápas by měl být atraktivnější pro diváky,“ odpověděl manažer Gardenline.

Sezóna byla dlouhá a hráči Gardenline Litoměřice ze začátku nehráli na postup. „Prvotní cíl nebyl postoupit. Náš cíl byl hrát na první tři místa. Někdy v polovině sezóny, kdy jsme vedli a přetahovali se o prvenství s Příbramí, se náš cíl změnil na vítězství v lize. Co se týká postupu, tak vše v současné době zvažujeme a ještě budeme zvažovat,“ řekl Náprstek.

Sám manažer týmu by ligu spíše zkusil. „Když by šlo o moje osobní hledisko, tak je více jak padesát procent nakloněno pro postup. Samozřejmě nechceme do ligy přijít a všude dostávat šestnáct branek a zase za rok sestoupit. Od futsalu jsem si dal nyní totální klid a někdy od příštího týdne mám domluvené schůzky s Combixem a Mělníkem, plus nějaká krajská družstva, kde jsou šikovní futsalisté. Zkusíme vymyslet nějaký systém, kdy bychom udělali výběr severočeského kraje. Rozhodneme se během dubna,“ ujistil Miloš Náprstek.

Zdroj: http://chancefutsalliga.cz/aktuality/709/Gardenline-se-rozhodne-o-postupu-do-CHANCE-ligy-behem-dubna.html