Mělník – Ve včerejším devatenáctém kole futsalové druhé ligy západ zajížděl Olympik Mělník na palubovku trutnovského Dalmachu. Už po druhé, ale utkání s tímto soupeřem nezvládl.

Olympik měl na kontě devět výher, jednu remízu a osm proher. Do utkání šel ze sedmého místa, zatímco Turnov z desáté příčky.

Vypjatá úvodní dvacetiminutovka byla plná emocí, i proto byli diváci svědky dvou žlutých karet. Na konci první půle vedli domácí o jeden gól a Olympik tak měl na zvrat zápasu jen dvacet minut. Vyrovnat se mu sice podařilo, ale trutnovští hráči měli tentokrát navrch a hosty v samotném závěru přestříleli.

První skórovali domácí hráči

I když Mělničtí začali lépe, skóre jako první otevřel Dalmach. V páté minutě si domácí do vedení z rychlého protiútoku. Miroslav Hyka odkopem k levé postranní čáře nalezl sbíhajícího Daniela Hurta, který na vzdálenější tyč prostřelil brankáře Olympiku Aleše Soumara.

V sedmé minutě duelu si Marek Malák vykoledoval žlutou kartu, po tvrdém faulu na domácího Vojtěcha Tvrdého. Minutu na to zahrozili domácí znovu. Na brankové čáře, ale turnovského útočníka zaskočila mělnická defenziva.

V jedenácté minutě si i domácí vykoledovali žlutou, ale tentokrát za nesportovní chování vůči rozhodčímu.

Jenže Dalmach se prosadil už podruhé. Po přímém volném kopu se prosadil Jiří Šimek. Mělník ale rychle odpověděl. Skórovali z nařízené standardní situace. Jiří Vokoun adresoval přesnou přihrávku k opačné tyči nikým nepokrytému Lukáši Lelkovi, který neměl potíže se zakončením do odkryté branky.

Šestý faul na vrub Olympiku Mělník

Minutu na to se hráči Olympiku dopustili šestého faulu a domácí tak měli výhodu desetimetrového kopu. Gólman Aleš Soumar ale skvěle vystihl směr střely, která mířila k pravé tyči, a vyrazil míč mimo hrací plochu.

Do šaten se tak o poločase šlo za stavu 2:1 ve prospěch domácího Dalmachu. V prvním poločase měli víc šancí Turnovští.

Hned v úvodu druhého poločasu tasil hlavní sudí žlutou kartu znovu. Ta byla přidělena trutnovskému Pavlu Vítkovi za neoprávněný vstup na hrací plochu v přerušené hře, který kromě toho vznášel připomínky směrem k rozhodčímu.

Patnáct vteřin na to viděli futsalisté kartu v rukou rozhodčího znovu. Jiří Vokoun z Olympiku nevyužil své brankové příležitosti a v přerušené hře kopl vztekle do brány. To nenechalo chladným sudího Bohumila Vrtala, který počínání obránce hostů potrestal žlutou.

Olympiku se podařilo vzápětí vyrovnat. Josef Gabčo přihrál na levou stranu Marku Malákovi, který si věděl rady s prostřelením všeho, co mu stálo v cestě. Olympik byl najednou ve velkém tlaku.

Turnovský útočník zůstal ležet po nájezdu v brankovišti hostů. Domácí se sice ještě dožadovali penalty, ale rozhodčí Vrtal viděl zákrok na útočníka jako čistý.

Power play se hostům vyplatilo

Ve 29. minutě obrana Mělníka pozapomněla na protihráče! Miroslav Hyka dalekým výhozem nalezl Daniela Hurta, který střelou pohlednou pro diváky vrátil vedení svému celku. Turnov zahrozil ještě jednou, ale Soumar skvělým zákrokem zneškodnil tutovou šanci.

Šest minut před koncem si trenér Pavel Šuba vyžádal oddechový čas. Rozhodl se pro power play, které přineslo kýžené ovoce. Olympiku se vzápětí podařilo vyrovnat stav na 3:3. Josef Gabčo zahlédl křižnou přihrávkou u pravé tyče volného Jakuba Němce, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč za brankovou čáru.

Pohřbené naděje Olympiku

Jenže Turnov to nenechal jen tak a okamžitě odpověděl stejně. Zdeněk Kalousek z levé strany střelou o břevno vrátil těsný náskok Dalmachu. A Olympik znovu odvolal Aleše Soumara na střídačku.

Nervy měli na pochodu v této části utkání už všichni. Josef Gabčo uviděl po protestech na adresu rozhodčích žlutou kartu. Kapitán Mělníka se totiž po své vyslané střele dožadoval penalty, neboť trefil ruku Matěje Randáka.

Pak ale poslal všechny mělnické naděje k šípku turnovský Miroslav Hyka. Trefil gól do prázdné branky přes celé hřiště.

Vteřinu před koncem utkání obdržel Pavel Vítek z Dalmachu druhou žlutou, automaticky červenou kartu za nesportovní chování.

Zápas rozhodla naše naivní a nedůsledná obrana. Tři góly jsme dostali po výhozu gólmana. Špatná defenziva se podepsala pod čtyři inkasované branky. Za stavu 4:3 nebyla odpískaná jasná ruka, kterou viděla celá hala. Tento moment utkání nerozhodl, ale výrazně ho ovlivnil. Rozhodčí střetnutí nezvládli, a když někdo někomu řekne, že je z..d a dostane jen žlutou kartu, hovoří to za vše. Turnov si za bojovnost vítězství zasloužil, měl i větší touhu po výhře“ hodnotil Pavel Šuba starší, hlavní trenér SK Olympiku Mělník.

Dalmach Turnov – Olympik Mělník 5:3 (2:1)

SK Olympik Mělník: Soumar (Jenč) Němec, Lelek, Vokoun, Šuba Gabčo, Malák Rolenc, Pavlík. Trenéři: Pavel Šuba, Daniel Hnízdil.