Mělník – Mělnický futsalový Olympik zavítal v sedmnáctém kole druhé ligy západ na palubovku lídra tabulky Gardenline Litoměřice. Mělník šel do zápasu ze třetího místa tabulky a na vedoucí Litoměřice ztrácel čtyři body.

„Opět nás čeká zápas, jehož výsledek napoví, jestli budeme ještě více ve hře o postup, nežli před zápasem s Jabloncem. Víme, že Gardenline bude v utkání velkým favoritem. Má velice zkušené hráče, kteří dokázali již několikrát vytěžit z minima maximum. Musíme být velice důslední a hrát jako v pátém utkání play-off. V tom je naše šance,” uvedl těsně před utkáním Pavel Šuba, trenér Olympiku Mělník.

Úvodního výkopu se zhostili hosté, ale jejich akce bohužel nebyla úspěšná. Ve druhé minutě byl ve velké příležitosti na vstřelení úvodní branky velmi blízko litoměřický Volf, ten se ale tváří v tvář brankáři nedokázal prosadit tak, jak by potřeboval.

Dvě minuty na to domácí kapitán našel pasem nohu Fitzela, který se ještě snažil centrem najít lépe postaveného spoluhráče. Tomu ale minul míč hlavu jen o několik milimetrů. V páté minutě Litoměřice zahrozily znovu, ale ani tentokrát obrana míč k Soumarovi nepustila.

První branka přišla v sedmé minutě utkání. Domácí se po rohovém kopu dostali ke střele, kterou Soumar vyrazil přesně do běhu jednoho z hráčů Olympiku. Ten ještě na Mikoláše nevyzrál, ale na dorážku Jiřího Vokouna už domácí brankář nedosáhl.

Gardenline na to odpověděl v jedenácté minutě, hned po vlastním oddechovém čase. Domácím zřejmě vyšla porada před rozehráním nepřímého kopu. Po několika přihrávkách napřáhl ke střele David Filinger, jehož střela přes několik hráčů zaplula rovnou do brány. Ale i na to měl Mělník odpověď hned v následujícím útoku. Tentokrát domácího brankáře prostřelil Jan Rolenc.

Vzápětí zahrozili domácí, ale jejich útok naštěstí pro Olympik nevyšel. V patnácté minutě utkání mělničtí navýšili své vedení na rozdíl dvou branek. Gabčův střílený centr těsně před brankářem tečoval Pavel Šuba, který dokázal balón usměrnit za záda bezmocného Mikoláše.

Tři a půl minuty před koncem prvního poločasu se prosadil litoměřický David Filinger. Těsně za vlastním brankovištěm obdržel míč, prokličkoval se celým hřištěm a následně zakončil na vrcholu brankoviště. Míč se zastavil až v síti Olympiku. Potom domácí využili v samém závěru prvního poločasu výhodu desetimetrového kopu. David Filinger poslal z deseti metrů míč k pravé tyči, Soumar sice vystihl směr zakončení soupeře, na míč ale nedosáhl.

Hned v úvodu druhé části duelu zachránil vlastní branku Gabčo, když zastavil přihrávku jednoho z domácích hráčů těsně před bránou. Litoměřičtí se přesto prosadili po dalších čtyřiceti sekundách. Domácím vyšla rozehrávka rohového kopu. Filinger našel nabíhajícího Libora Volfa. Míč stačilo Volfovi pouze usměrnit ke vzdálenější tyči, aby následně skončil v síti soupeře.

Hned na to se domácí znovu tlačili znovu do brány, ale to skvěle zakročil Soumar, který v poslední chvíli vyrazil míč Litoměřických. Potom Gabčo dokázal obrat domácího hráče o balón a řítil se sám na bránu. Střela se ovšem odrazila od tyče a vrátila se zpátky do hřiště. Ve 28. minutě znovu skvěle zakročil Soumar. Domácí hráč poslal přes celou délku hrací plochy míč až na nohu litoměřického útočníka. Útočník Volf zvolil zakončení mezi nohy Soumara. Hostující brankář ovšem dokázal dát nohy k sobě včas.

Ve 29. minutě se podařila individuální akce Jana Rolence, která nebyla nikterak složitá, přesto úspěšná. Stačilo proběhnout kolem tří stojících protihráčů a následně nasměřovat svojí střelu pod horní tyč, kam Mikoláš nedosáhl, neboť se snažil vykrýt spodní část brány.

Další branka přišla až ve 37. minutě. Tentokrát bohužel do sítě Mělníka. Dobiášova střela k levé pravé tyči zapadla přesně tam, kam měla. Soumar na míč bohužel nedosáhl.

I když si Mělničtí ještě vzali oddechový čas, nedokázali už do konce zápasu zvrátit konečný výsledek. A tak odjížděli jen s těsnou porážkou.

Diváci v lovosické hale měli možnost vidět velmi dramatický zápas mezi vedoucími Litoměřicemi a třetím Olympikem. Druhý poločas už byl potom na branky mnohem skromnější, než tomu bylo v poločase prvním.

Další utkání sehraje Olympik příští týden 19.2.2016 v Neratovicích proti HERD Hradiště!

Zdroj: http://melnicky.denik.cz/fotbal_region/melnicky-olympik-tentokrat-nestacil-na-lidra-tabulky-20160208.html