V pátek se Olympik v Neveklově  utkali s Arsenalem Benešov. Proti poslednímu týmu tabulky jsme chtěli navázat na dvě předchozí vítězství, ale nečekalo nás nic lehkého. Z minulých zápasů víme, že Benešov je velmi nepříjemný soupeř a i když nás nedokázal nikdy obrat o body, vždy to byly naprosto vyrovnané zápasy. I naposled v Neratovicích jsme museli otáčet skoré z 0:4 na 6:4.

Od začátku utkání nastoupili domácí s defenzivní taktikou a Olympik marně dobýval jejich branku. V deváté minutě ale přišla odměna za trpělivost a Vokoun vstřelil první branku Olympiku. Poté se ale probudili i domácí a během chvilky si vypracovali tři brankové příležitosti, se kterými si výborně poradil Soumar i včetně jedné střely, kterou vytěsnil na tyč. Tyto šance domácích jsme přežili a díky dalším brankám Rolence a Gabča jsme šli do šaten s vedením 3:0.

Po přestávce nás Rolenc s Šubou dostali do pětibrankového vedení. To naše hráče hodně uklidnilo, zvolnili v zodpovědném bránění a domácí se díky tomu dostali do brejků a vstřelili během minuty dvě branky. Naštěstí nás to probralo a dalšími góly odpověděl Gabčo s Vokounem. Benešov se dostal ještě do několika šancí, se kterými si náš brankář poradil. Ve 35. minutě domácí Chrpa snížil stav na 3:7, ale třetí brankou v zápase Gabčo upravil na konečných 3:8 pro Olympik.

V dalším zápase se utkáme s týmem GMM Jablonec, v pátek 29. 1. 2015 od 20:30 ve sportovní hale v Neratovicích.

 

Arsenal Benešov-SK Olympik Mělník 3:8 (0:3)

Branky Olympiku: 3x Gabčo, 2x Rolenc, Vokoun, 1x Šuba

Sestava: Soumar (Hnízdil) – Dvořák, Banovič, Šuba, Lelek, Gabčo, Rolenc, Vokoun, Pavlík