„Pohledný zápas rozhodla velmi kvalitní obrana soupeře v čele s výborným brankářem a naše nemohoucnost procpat míč do brány,” uvedl Aleš Soumar z Olympiku Mělník.
Už začátek zápasu nasvědčoval tomu, že Turnov bude velmi těžkým soupeřem. Během prvních pěti minut se dostal do dvou až tří velmi slušných šancí, ze kterých ale nevytěžil branku. „To pro nás mělo být varování, ale nestalo se,” hodnotil Soumar.

Na začátku šesté minuty se střelou na zadní tyč přes mělnického obránce prosadil Pařízek a v patnácté minutě ve skoro totožné situaci navýšil vedení Turnova Šteffan. Poté se hosté zatáhli a výborně bránili. Domácí se přes obranu nemohli pořádně prosadit, a když už se to povedlo a střela mířila mezi tři tyče, Semenský byl vždy na místě. „Trefovali jsme neustále tyče, v zápase celkem třikrát,” řekl brankář Olympiku Soumar.
V páté minutě druhého poločasu Hrdý rozehrál přímý kop na Dvořáka, který snížil na 1:2 a Mělník se dostal zpět do zápasu. ,,Bohužel o minutu a půl později jsem si vybral slabou chvilku, střelu ze středu hřiště jsem propustil pod levou nohou a dostal Turnov zpátky do klidného vedení. Hodně mě tato branka mrzí, protože si osobně myslím, že rozhodla celý zápas,” dodal Aleš Soumar.

Od 31. minuty se Mělničtí pustili do hry bez brankáře, ale opět výborně bránící obrana hostů je pořádně nepustila do šance, popřípadě zasahoval turnovský gólman Semenský. Ve hře bez brankáře inkasoval Olympik ještě dvě branky. „Nacházíme se v menším výsledkovém útlumu, proti silnějším týmům a jejich obraně máme problémy se prosadit a proměnit své šance. Sami pak zbytečně inkasujeme,” posteskl si gólman Soumar. Olympik je tak v aktuální tabulce na pátém místě se třinácti body.

Další zápas sehrají Mělničtí tento pátek, znovu na domácí půdě v neratovické hale proti Ludis Třebenice. Ti mají pouhých pět bodů a zaujímají tak předposlední příčku.

 

SK Olympik Mělník-FC Dalmach Turnov 1:5 (0:2)

Branky: Dvořák – 3x Pařízek, Šteffan, Šimek

Sestava Olympiku: Soumar (Jenč) – Hrdý, Pavlík, Vokoun ml., Prejsa “C“, Lelek, Dvořák, Banovič, Šuba ml.

 


Zdroj: http://melnicky.denik.cz/ostatni_region/soumar-na-sebe-bere-vinu-za-prohrany-zapas-20151124.html