Druholigové futsalisty Olympiku Mělníku čeká v Poháru FAČR další soupeř z nejvyšší soutěže. Po vyřazení Kladna se ve finále krajské části soutěže mohou těšit na Benago Zruč nad Sázavou.

Svěřenci trenéra Beni Simitčiho ve druhém semifinále potvrdili i bez svých zahraničních akvizic roli vysokého favorita. Semifinalista uplynulého ročníku Chance futsal ligy na půdě Knockout 83 team Příbram, okresního přeborníka Příbramska, vyhrál 8:3.

Podle pohárových propozic Mělničtí jako tým z nižší soutěže dostanou pro finále výhodu domácího prostředí. Termín zápasu v neratovické sportovní hale ale ještě nebyl přesně stanoven, odehraný by ovšem měl být nejpozději do konce srpna. Jeho vítěz se může těšit na účast v celostátním pavouku soutěže, což je pro vedení Olympiku velkým lákadlem.

„Obě prvoligová mužstva jsou kvalitní, přesto chceme krajskou část vyhrát a dostat se do celostátní, nejlépe do final four,” prohlásil manažer Olympiku Pavel Šuba už před semifinále s Kladnem (5:1). Prestižní bude souboj ještě z jednoho důvodu: V realizačním týmu Benaga totiž od nové sezony bude působit jako trenér brankářů Daniel Hnízdil, bývalá dlouholetá jednička Olympiku.