říbram – Reprízu zápasu, ve kterém futsalisté Olympiku ulovili při své poslední „návštěvě” nejvyšší soutěže jediný tříbodový skalp, přinese semifinále krajské části Poháru FAČR. O tom, že Mělničtí vyzvou nejspíš ve své domácí hale prvoligové Kladno, rozhodli svým středečním vítězstvím na půdě příbramského mužstva VIVA.

Účastník krajského přeboru držel s favoritem krok do poločasu, kdy po dvou gólech během jediné minuty dokonce nakrátko otočil výsledek ve svůj prospěch. Podle manažera Olympiku Pavla Šuby pramenily oba inkasované góly z toho, že domácí ve své hale menších rozměrů sázejí v útoku na silové typy hráčů. A s jejich bráněním měli hostující mladíci občas problémy.

Herně prý ale jeho tým podle předpokladů dominoval, což po obrátce vyjádřil i gólově. „I v prvním poločase jsme měli mraky šancí a bylo jen otázkou času, kdy je budeme proměňovat. Ve druhém už to bylo v pohodě. Celkově to byl dobrý zápas,” konstatoval Pavel Šuba.

Nejpilnějším střelcem byl jako už tradičně Josef Gabčo mladší, kterého se vedení Olympiku podařilo udržet ve svém kádru, přestože o něj po jeho 19 gólech v prvoligové sezoně hodně stálo Benago.

Zatímco na příbramského soupeře šli Mělničtí v době mezi dvěma ročníky dlouhodobých soutěží zcela bez přípravy, před utkáním s Kladem si už hodlají oživit některé „věci” na trénincích. Stejně jako v minulosti totiž v klubu neberou pohárovou účast na lehkou váhu a cílem je postoupit co nejdál.

Pokud by se jim podařilo přejít přes Kladno, stál by v cestě do celostátního pavouka lepší z druhé dvojice, kterou tvoří příbramský Knockout 83 Příbram a prvoligové Benago Zruč. „Obě prvoligová mužstva jsou kvalitní, přesto chceme krajskou část vyhrát a dostat se do celostátní, nejlépe do final four,” netají Pavel Šuba velké pohárové ambice.

Zda jsou reálné, ukáže hned utkání s Kladnem, které musí být odehráno nejpozději do konce června.

VIVA Příbram – Olympik Mělník 2:5
Branky: Gabčo 3, Malinský, Malák. Poločas: 2:2. Olympik: Machulka – Gabčo, Šimandl, Šuba ml., Malinský – Dvořák, Prejsa, Malák, Banovič. Olympik postoupil do semifinále krajské části Poháru FAČR.