Už jen jediná překážka stojí futsalistům Olympiku Mělník v cestě do celostátního pavouka Poháru FAČR. Ve středečním semifinále krajské části totiž v domácí hale přejeli prvoligový Sat-an Kladno 5:1.

Mělničtí si na svého středočeského rivala vyšlápli na jako jediného soupeře i v nedávné Chance futsal lize, ze které nakonec sestoupili. A stejný kousek se jim povedl i nyní v poháru. Do přestávky vedli už tříbrankovým rozdílem. Hosté pak sice snížili, ale zbylé dva góly patřily opět domácím.

„V utkání jsme byli od začátku lepší. Hosté měli taky šance, jejich dvě tutovky ale Machulka chytil. Pak už jsme pozorně bránili a soupeře trestali. Byl to dobrý zápas,” pochvaloval si výkon manažer Olympiku Pavel Šuba.

Zatímco domácí v utkání točili dvě čtyřky a ještě měli náhradníky, hosté přijeli pouze v šesti do pole. „Mají své problémy a hodně hráčů jim skončilo, ale pět z těch šesti byli hráči, kteří za ně hráli první ligu. Za nás naproti tomu hrálo šest juniorů,” poznamenal k oběma sestavám Pavel Šuba.

Ten navíc kvůli utkání naordinoval hráčům, kteří jinak mají futsalovou přestávku, i jeden trénink, aby si osahali „čtyřkový” míč a práci s ním. „Na prvním tréninku jsem si vždy drbal hlavu, co máme v týmu za kopyta. Tentokrát jsem byl mile překvapený, jak jim to šlo. Je vidět, že první liga na nich přece jen zanechala stopy, což se projevilo i v utkání, kdy si věřili a nebáli se hrát.”

Nyní už v Mělníku mohou vyhlížet finalového soupeře, který vzejde z dvojice Knockout 83 Příbram – Benago Zruč nad Sázavou. I když utkání ještě nezná ani svůj termín, mají v Olympiku za to, že se mohou těšit na dalšího prvoligového soupeře. „I když v malé příbramské hale je možné všechno, tak na devadesát procent postoupí Benago, i pokud by mělo o dovolených nastoupit bez cizinců,” je přesvědčený Pavel Šuba.

Už nadcházející sobotu pak půjdou do akce obě rezervy Olympiku, které si prvenstvími ve svých soutěžích zajistily účast na Turnaji mistrů. Hrát se bude na osmi travnatých plochách v České Lípě a v nedalekých Zákupech.

Olympik Mělník – SAT-AN Kladno 5:1 (3:0)
Branky: Dvořák 2, Gabčo, Šuba ml., Prejsa. Postoupil Olympik.
Olympik: Machulka – Šimandl, Dvořák, Malák, Gabčo – Hrdý, Šuba, Buzek, Vokoun (Trnka, Prejsa).