včera

Mělník – Na půdě druhého z nováčků se představí futsalisté Olympiku Mělník v pátečním 18. kole nejvyšší soutěže. Přestože oběma celkům patří sestupové pozice, vyhlídky Moravanů do posledních pěti kol soutěže jsou přece jen o něco světlejší.

Olympik Mělník - Era-Pack Chrudim (1:13); 17. kolo Chance futsal ligy; 30. ledna 2015

Olympik Mělník – Era-Pack Chrudim (1:13); 17. kolo Chance futsal ligy; 30. ledna 2015 Autor:Dana Šubová

Devět bodů. Právě tolik dělí oba soupeře. Na nesestupové pozice pak Olympiku chybí ještě nejméně o dva více, a to má dvanáctibodové Kladno i třináctibodová Slavia utkání k dobru. „Dokud šance je, tak bojujeme. Zároveň ale víme, že je to už prakticky nereálné,” vystihl situaci mělnický Jakub Němec po minulé domácí porážce od mistrovské Chrudimi.

Zápas s Třincem, který na podzim skončil remízou 4:4, nebude pro jeho tým zřejmě o nic lehčí. „Šance na záchranu nejvyšší soutěže pořád ještě žije. Musíme zvládnout zápasy s ohroženými celky,” řekl po jedné z minulých porážek se silnými soupeři trenér domácích Radek Korený.

V domácím prostředí se Třinečtí navíc mohou spolehnout na šestého hráče v podobě svých diváků. Návštěvy ve zmodernizovaném sportovním komplexu STaRS totiž patří k nejvyšším v celé lize. Například minulému duelu s brněnským Tangem přihlíželo na šest stovek fanoušků. O něčem takovém si Mělničtí ve svém neratovickém „vyhnanství” mohou pochopitelně nechat jen zdát. Utkání má výkop ve 20 hodin.

 

Autor: Luboš Kurzweil