Mělník – Naděje na záchranu už zcela vyhasla, futsalisté mělnického Olympiku přesto nehodlají zbylá kola mezi tuzemskou elitou dohrávat jen tak z povinnosti. Touží alespoň po jednom vítězství.

Důležitý zápas futsalisté Třince zvládli a na domácí palubovce porazili poslední Mělník 4:2.

Důležitý zápas futsalisté Třince zvládli a na domácí palubovce porazili poslední Mělník 4:2.Autor: Petr Rubal

„Čekají nás ještě čtyři utkání, zejména v tom příštím s Kladnem (v pátek od 20 hodin v Neratovicích) bychom se chtěli ještě pokusit o to, abychom alespoň jednou v ročníku urvali vítězství. Ligovou sezonu bereme i přes sestup jako pozitivní zkušenost, zejména pro naše mladé hráče,” uvedl po minulé porážce v Třinci místopředseda Olympiku Radek Saibt, který tentokrát vedl tým místo výjimečně absentujícího trenéra a manažera Pavla Šuby.

Právě přímá konfrontace na půdě druhého z nováčků a rovněž sestupem ohroženého soupeře podle bývalého brankáře klubu potvrdila, že záchrana byla mimo možnosti týmu. „Pokud nedokážeme takticky a herně zvládnout utkání s týmy jako je Třinec, tak jednoduše kvalitou do první ligy zřejmě nepatříme,” přiznal.

Důležité utkání na půdě nejvzdálenějšího soupeře ale zároveň ukázalo, jakou cestou se v Olympiku ve druhé části sezony vydali. Vsadili totiž výhradně na vlastní odchovance. Jeden z dalších – junior Malinský – si pak v Třinci odbyl ligovou premiéru, když doplňoval sestavu alespoň na sedm hráčů do pole. „Popral se s tím na výbornou,” hodnotil Radek Saibt jeho výkon kladně.

Příčinu porážky pak viděl ve špatném bránění jednoduchých kombinací a standardních situací domácích, byť se na ně Mělničtí předem snažili připravit. Naordinovaná defenzivní taktika s vyrážením do brejků se ale minula účinkem. „První dva góly jsme opět obdrželi přesně z těchto kombinací. V první půli nás několikrát podržel brankář Machulka, přesto dostaneme za poločas při soustředěné defenzivě čtyři góly,” vrátil se Radek Saibt do části utkání, která definitivně zpečetila mělnický osud v nejvyšší soutěži. Aktivnější hra ve druhé části přinesla už jen zmírnění porážky. „Vzhledem k předvedené hře v prvním poločasu je výsledek zcela zasloužený a odráží celkově naše působení v letošním ročníku první ligy,” dodal.

Autor: Luboš Kurzweil