Třinec – Mělničtí si zajeli do dalekého Třince pro razítko na sestup.

Důležitý zápas futsalisté Třince zvládli a na domácí palubovce porazili poslední Mělník 4:2.Autor: Petr Rubal

Jestliže před utkáním v Třinci byla situace futsalistů Olympiku v nejvyšší soutěži kritickou, nyní už je zcela bezvýchodnou. Porážka na půdě předposledního prohloubila čtyři zápasy před koncem ztrátu nováčka na nesestupové pozice vzhledem k horší vzájemné bilanci se Slavií i Třincem na už nepřekonatelný rozdíl dvanácti bodů.

Mělničtí uhráli v sezoně pouze jediný bod, právě doma s Třincem. Před jeho zaplněnou halou své chabé konto s pouze sedmi hráči do pole včetně debutanta Malinského a bez trenéra Pavla Šuby (maturitní ples syna) nerozšířili, třebaže ve druhém poločase domácím zle zatápěli. Hráči Likopu po tuhém boji zaznamenali třetí výhru v sezoně a nadále zůstávají ve hře o záchranu soutěže.

Úvodních část střetnutí byla v režii domácích. Brankář Machulka, který se ještě několikrát vyznamenal proti velkým šancím domácích, lovil mezi 6. a 18. minutou míč čtyřikrát ze své sítě. „Řekli jsme si v šatně, jak hrát, ale vydrželi jsme to jen asi osm minut, po kterých jsme zbytečně prohrávali. Pak jsme dvakrát propadli u lajny a bylo to 0:4,” vrátil se do utkání kapitán hostí Josef Gabčo. Domácí si naopak svůj výkon z první části pochvalovali. „Na uklidňující gól jsme si museli počkat, ale přesto jsme v prvním poločase hráli výborně a předváděli svou hru,” řekl Josef Cieslar starší, předseda a sportovní manažer Třince.

Druhý poločas ze strany Třince už tak povedený ale nebyl. Hosté se dostali do hry dvěma brankami, tu první dal Šimandl po spolupráci s Banovičem a druhou vsítil Gabčo. Hosté vycítili šanci na bod, nicméně čtyřgólové manko domácího celku nakonec nedohnali. „Druhý poločas jsme byli lepší, domácí skoro nic neměli, my jsme snížili, ale bylo to málo,” dodal Gabčo.

Šéf domácího klubu přiznal, že se Třinečtí najednou začali bát o výsledek. „Byli jsme nervózní a ustrašení. Měl jsem obavy, že se bude opakovat první vzájemný zápas, v němž jsme vedli už 4:0 a nakonec jsme remizovali 4:4. Pokud bychom nad Mělníkem nevyhráli, mohli bychom se chystat na druhou ligu,” ulevil si Cieslar.

Likop Třinec – Olympik Mělník 4:2 (4:0)

Branky: 6. Baron (Kantor), 13. Baron (Opluštil), 16. Kantor (Cieslar), 18. Sierota (Mendrok) – 24. Šimandl (Banovič), 33. Gabčo (Malák). ŽK: 36. Malák (M). Diváci: 500. Olympik: Machulka (Vágner) – Šimandl, Němec, Dvořák, Banovič, Malinský, Malák, Gabčo.