Praha – Futsalisté Olympiku vstřelili potřetí v Chance futsal lize čtyři góly v jednom utkání. Jenže na hřišti sestupem rovněž ohrožené Slavie, se kterou v úvodním utkání odehráli jeden ze svých lepších zápasů a prohráli jen těsně, se rozstříleli až v době, kdy už bylo o rozdělení bodů víceméně rozhodnuto. Mělničtí tak i šest zápasů před koncem soutěže zůstávají s jediným bodem přikovaní na dně tabulky, s nevalnými vyhlídkami na záchranu.

Sparta Praha – Olympik Mělník; 14. kolo CHFL; 9. ledna 2014Autor: Michal Pavlík

„Řekl bych to tak, že jsme vyrovnaný zápas, co se týká herního obrazu, prohráli o třídu,” glosoval manažer Olympiku Pavel Šuba utkání, které se kluby rozhodly odehrát o den dříve kvůli nedělnímu vyvrcholení základní části nejvyšší soutěže juniorských kategorií, v níž mají oba svá želízka.

O další porážce tentokrát podle Pavla Šuby rozhodl nezvládnutý úvod utkání především v podání mělnické defenzívy. Domácí Michal Vejvoda tak stihl za poločas pohodlně tři góly a trefili se ještě další dva hráči v sešívaných dresech. „Hlavně naši zkušení chybovali. Projevilo se zároveň, že Dan Brožek nastoupil po iks kolech. Přestože jsme tým upozorňovali, že je nutné dobře bránit, čtyři z prvních pěti gólů jsme dostali do prázdné brány. V tomto směru se nám utkání nevydařilo,” mrzelo Pavla Šubu.

Do druhého poločasu přišly v hostující sestavě změny, i když vzhledem k absencím Weinera a Buzka (soustředění s FK Neratovice/ Byškovice) tentokrát nikterak převratné. „Nechali jsme sedět Dana Brožka a hráli v sedmi. Druhý poločas byl z naší strany aktivnější a kvalitnější. Myslím, že jsme byli i lepší než Slavia,” posuzoval Pavel Šuba druhou část, která skončila 4:4, celkově tedy hosté nadále pět gólů ztráceli. „Bylo znát, že nám ti dva hráči chybějí, doplnili jsme to jinými a kvalita se projevila,” uzavřel Pavel Šuba.

Trenér Slavie Martin Brychta se po utkání nechal slyšet, že věděl, jakou účinnou zbraň na soupeře použít: „Šlo jen o to, jestli to kluci budou od začátku dodržovat. Už v poločase byl náš náskok tak výrazný, že jsme si vítězství nenechali vzít, s čímž jsem samozřejmě spokojený.”

V příštím utkání se Mělničtí poměří ve své domácí hale s úřadujícím mistrem z Chrudimi, který na čele tabulky stíhá zatím neomylné Teplice.

Slavia Praha – Olympik Mělník 9:4 (5:0)
Branky: 7., 11. a 20. Vejvoda, 16. a 40. z PK Míča, 23. a 30. Brychta, 5. Novotný, 39. Kalivoda – 39. a 40. Gabčo, 26. Šimandl, 31. Malák. Rozhodčí: Černý – Velebil. ŽK: 1:0. Diváci: 90. Olympik: Machulka – Dvořák, Banovič, Brožek, Gabčo, Šuba ml., Němec, Malák, Šimandl.

Autor: Luboš Kurzweil