Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Ivana Hošková

Neratovice – Opět povolili, ale tentokrát už i přitáhli. Futsalisté Olympiku Mělník v pátečním domácím utkání s Třincem zlikvidovali během třinácti minut druhého poločasu čtyřbrankovou ztrátu. Z duelu nováčků si sice odnesli premiérový bod, stejně jako soupeř ale prodloužili své čekání na vítězství.

Jako by nejdříve darovali soupeři náskok a až poté začali hrát. Mělničtí v prvním poločase předvedli svou letošní prvoligovou „klasiku”. Přestože začali s velkým elánem, tak hned první střela hostí jim totálně sebrala vítr z plachet.

A netrvalo dlouho a bylo to 0:3. Aby toho nebylo málo, tak hned při prvním střídání druhého poločasu si Němec, jeden z hráčů, který měl přinést oživení, vstřelil vlastní gól. V té době by na domácí zřejmě už nevsadil nikdo. Pro ně ovšem zápas jako by teprve začal.

Činil se především novopečený kapitán Gabčo, který svou letošní střeleckou bilanci vylepšil o další zásah. Druhý soupeři „sportovně” vrátili sami Třinečtí. Když se pak Gabčo proměnil v nahrávače a Banovič jeho pobídkou nepohrdl, mohla při gólu Šimandla hala bouřit – 4:4.

Ve zbylých třech minutách to byly ještě velké nervy. Mělničtí už nevyužili psychické výhody k rozhodujícímu úderu a nakonec mohli být rádi, že Třinečtí v hektickém závěru nedotáhli žádnou z akcí.

SK Olympik Mělník – SKP Likop Třinec 4:4 (0:3)
Branky a asistence: 24. Gabčo, 29. vlastní, 32. Banovič (Gabčo), 37. Šimandl (Banovič) – 7. Kantor (Opluštil), 11. Kalfas (Kantor), 13. Kantor, 21. vlastní.

ŽK: 25. Gabčo – 40. Fraňo.

Rozhodčí: Černý – Kaštánek. Diváci: 140.

Olympik: Machulka – Brožek, Šimandl, Weiner, Malák – Gabčo, Dvořák, Hanzlík, Bellada (21. Šmidrkal, Banovič, Němec).

Autor: Luboš Kurzweil