Dres Olympiku v utkání s Třincem poprvé oblékl také Václav Bellada. Autor: Dana Šubová

Neratovice – V kádru nováčka se před domácím duelem s Třincem rozloučili s kapitánem Bláhou.

Výsledkově nevydařený vstup do nejvyšší futsalové soutěže donutil vedení mělnického Olympiku v minulých dvou kolech ke změnám. Už před venkovním zápasem v Chrudimi (2:5) se do hráčského kádru začlenili Radek Hanzlík a Jan Šmidrkal, posily ze Sparty Praha. Před pátečním domácím utkáním s dalším nováčkem Třincem (4:4) je doplnil ještě Václav Bellada, jehož role navíc nebude pouze na hřišti.

„Začal s námi spolupracovat od začátku minulého týdne jako hrající trenér,” potvrdil manažer klubu Pavel Šuba. „Domluvili jsme se, že on bude dělat tréninky, já odkoučuji zápasy, protože on bude hrát,” dodal.

Na hřišti se hráč se zkušenostmi z předních pražských klubů, dříve považovaný za velmi talentovaného futsalistu, objevil už v prvním poločase pátečního utkání. Premiéra to ovšem nebyla zdařilá, po první dvacetiminutovce totiž Mělničtí prohrávali 0:3. „Futsal nehrál rok a jeho nevyhranost se samozřejmě projevila,” potvrdily se Pavlu Šubovi jeho obavy. Druhým „problémem” podle jeho slov byly nové „věci”, které se Bellada snažil mužstvu na úvodních trénincích vštípit.

„Měli jsme zažitý nějaký styl. V prvním zápase je to vždycky problém skloubit,” objasnil Pavel Šuba poločasový návrat k zažitému hernímu systému i složení obou čtyřek, který přinesl úspěšnou stíhací jízdu za prvním bodem v soutěži. „Pomohlo to. Začali jsme hrát aktivněji, presovat. Projevila se sehranost. Začali jsme proměňovat šance. Hosté přestali stíhat fyzicky,” popsal zlepšení.

Před dalšími zápasy – ten nejbližší čeká tým v pátek v Kladně – tak v Olympiku dolaďují, jak budou pod vedením nového trenéra hrát. Jisté je, že už u toho nebude Milan Bláha. S třicetiletou letní posilou z liberecké Slavie, kterou si hráči zvolili před soutěží dokonce kapitánem, se v Olympiku předčasně rozloučili. „Očekávali jsme samozřejmě jiné výkony. Navíc je to hráč, který jezdil z Liberce, takže to bylo i ekonomicky náročné,” řekl Pavel Šuba k návratu hráče na sever Čech.

Vyřešeného mají v klubu už i nového kapitána. Do užšího výběru si hráči tentokrát zvolili Daniela Dvořáka a Josefa Gabča. „Proti Třinci padla volba na Pepu, který je doma v Neratovicích pod obrovským tlakem táty a hlediště. Věděl jsem, že ho páska trochu zklidní, aby kluky ještě více povzbudil a byl ještě větším lídrem,” pochvaloval si volbu Pavel Šuba.

Autor: Luboš Kurzweil