Druhá nejvýznamnější domácí soutěž odstartuje svou celostátní část. Jména 16 osmifinalistů jsou známá a ti sehrají v příštích dnech utkání o postup čtvrtfinále.

 

 

Pohár FAČR (dříve ČMFS) je soutěž, která svého prvního vítěze poznala již v roce 1995, kdy na finálovém turnaji zvítězil celek FC Defect Praha. Od té doby se o pohárovou trofej bojuje pravidelně a hrací systém doznal několika změn. Ta nejčerstvější přišla před rokem, kdy se obnovila tradice finálového turnaje a ve Final four se střetávaly čtyři nejlepší celky. Totožný hrací systém nás čeká i letos, kdy se finále uskuteční v prosinci v Chrudimi.

Nyní stojíme na prahu osmifinálových utkání, která začnou v neděli v Havlíčkově Brodu a skončí ve středu dvěma posledními zápasy. Vesměs jde o souboje týmů z různých stupňů soutěží, jen ve Vysokém Mýtě se střetnou prvoligisté: Nejzbach hostí Tango. Platí zde pravidlo, že celek z nižší soutěže je pořadatelem, a tak například Kroměříž přivítá ERA-PACK, Volfířov Spartu a zajímavý bude i souboj, ve kterém Dalmach Turnov hostí Benago.

Rozpis utkání osmifinále Poháru FAČR

neděle 12.10.2014
19:30 Pramen Havlíčkův Brod – Gamaspol Jeseník (SH Havlíčkův Brod)

úterý 14.10.2014
20:00 Sistemo Volfířov – Sparta Praha (SH Jindřichův Hradec)
20:00 Nejzbach Vysoké Mýto – Tango Brno (SH Vysoké Mýto)
20:00 Vokno Kroměříž – ERA-PACK Chrudim (Otrokovice – Štěrkoviště)
20:30 Beach Boys Odry – Mados MT Hradec Králové (MSH Odry)

středa 15.10.2014
20:00 Indoss Plzeň – Balticflora Teplice (SH Slávia VŠ Plzeň)
20:00 Dalmach Turnov – Benago Zruč n/S. (SH Turnov)
20:15 Herd Cheb – Malibu Mladá Boleslav (SH Lokomotiva Cheb)

 

pohár

zdroj: eFutsal.cz