Nový kapitán Olympiku Milan Bláha během utkání ve Vysokém Mýtě. Autor: Dana Šubová

Neratovice – Nová posila, kapitán a lídr. To si v mladém mužstvu futsalistů Olympiku slibují od zkušeného, čerstvě třicetiletého Milana Bláhy po jeho letním příchodu z liberecké Slavie. Nejen on, ale celý tým ovšem zatím zažívá hodně nepříjemný vstup do soutěže, ve které zeje na bodovém kontě nováčka po třech utkáních nula.

 

Jak došlo na váš přesun do mělnického mužstva?
S Pavlem Šubou se už znám nějaký ten rok, kdy jsme proti sobě soupeřili ve druhé lize. Slovo dalo slovo a po postupu Olympiku do první ligy jsme se domluvili, že budu tady.

Stejně jako pro drtivou většinu vaši spoluhráčů je i pro vás první liga novou zkušeností…
Ano. V začátcích a vlastně na té nejnižší úrovni jsem hrál v České Lípě a pak dlouhá léta druhou ligu za TU Slavia Liberec. V první lize je tohle moje premiéra.

A nejen pro vás, ale i pro celý tým ne zrovna lehká, že?
Malinko jsme čekali, že první liga bude proti druhé úplně někde jinde. Bylo trochu smůla, že jsme měli v prvním kole, kdy jsme byli tak nějak vykulení, zrovna Hradec Králové. Zaplatili jsme nováčkovskou daň a myslím, že kdybychom s ním hráli trochu déle, tak bychom nakonec body urvali. V Mýtě jsme hráli dobrý zápas, jen jsme nedávali šance a prohráli 1:3.

Co říct na potupnou domácí porážku 2:10 se Spartou?
Dneska se to špatně hodnotí. Sparta prostě dala gól ze všeho. My naopak góly nedáváme a děláme velké individuální chyby. Pokud v tom budeme pokračovat, tak neporazíme nikoho.

Jako nová posila jste hned dostal kapitánskou pásku. Co říkáte na takovou důvěru?
Samozřejmě jsme za to rád. I když jsem v mužstvu nový, tak jsem zkušenější vzhledem k tomu, že jsem druhou ligu hrál opravdu dlouho. To byla práce kluků, kteří to takhle zvolili.

Velký fotbal hrajete v Německu na úrovni našeho krajského přeboru. Jak to jde všechno stíhat a skloubit?
Je to těžké. Pondělí, středa a pátek patří futsalu, úterý, čtvrtek a víkend Německu. Je to náročné, ale s tím jsem do toho šel, takže se v žádném případě nestěžuji.

Co děláte jiného, když se zrovna nehoníte za „kulatým nesmyslem”?
Pracuji v bankovnictví. Toho volného času mám hrozně málo. Jinak rád zajdu někam s partou – pokecat, dát si dobré pivo nebo si třeba zahrát poker.

Autor: Luboš Kurzweil (Mělnický deník)