Era-Pack Chrudim (v bílém) – SK Olympik Mělník; přípravné utkání na 1. ligu; 5. září 2014 Autor: Ivana Hošková

dnes 06:43

Mělník – Futsalový Olympik v pátek vstoupí do nejvyšší soutěže.

Vysnili si první ligu, teď podruhé ve své historii otevřou její bránu. Futsalisty Olympiku Mělník čeká v domácí hale v Neratovicích první z jedenáctky těch nejlepších soupeřů, na které mohou v tuzemsku narazit. „Je na nás všech, aby to mělo delší trvání, než tomu bylo poprvé (2 sezony), a hlavně, abychom se dokázali futsalem bavit a těšili se na tréninky i zápasy. K tomu je potřeba vyhrávat, aby byla nálada a chuť. Když se to bude dařit, může být play-off, a to je naším cílem,“ říká manažer klubu Pavel Šuba před úvodním zápasem s naposledy desátým Hradcem o ambicích klubu.

V přípravě jste zvítězili až na poslední pátý pokus. Jak ji celkově hodnotíte?
Příprava probíhala v duchu posledních šesti let, kdy jsme do týmu zabudovávali nové a naše mladé hráče, takže tréninky byly o tom, dostat do nich náš herní styl. Tomu odpovídaly i přípravné zápasy, ve kterých jsme to zkoušeli zahrát. Příprava vypadala, že je dlouhá, ale vše tak rychle uběhlo, že bych klidně ještě dva až tři týdny bral. Ale tím nechci říci, že nejsme připraveni.

Můžete představit nové tváře v týmu a také to, jak se je povedlo zapracovat do mužstva?
Začnu staronovou tváří, a to Jakubem Pokorným, který je v Olympiku už deset let, od svých osmnácti. Rok a půl byl mimo kvůli vleklým zraněním, které skončily operací předního křížového svalu. Po rekonvalescenci naskočil do prvního tréninku, a i když to bylo zpočátku všelijaké a s úlevami, po dvou týdnech se rozjel naplno a po dvou měsících je připravený do zápasu. Z něho mám obrovskou radost, je pro mě posilou jako hrom. Dalším hráčem, od kterého si hodně slibuji, je Marek Malák. Je to velice nadějný hráč, kterému je jednadvacet. Dva roky hrával za náš B a C tým, ale na áčko si nevěřil, i když jsem ho přesvědčoval o opaku. Teď se konečně zapojil do tréninkového procesu a jeví se velice dobře. Jediné, co mu chybí, je vyhranost a zkušenosti. Ale patří mezi šestici hráčů, kteří se porvou o čtyři místa.

A posily zvenčí?
Těmi jsou Bláha a Kovařík, oba ze Slavie Liberec. Věděl jsem, že oba mají úplně jiné futsalové návyky, než praktikujeme v Olympiku, a bude jen na nich, jak rychle se dokáží adaptovat na odlišný styl hry. Milan Bláha to zvládá docela dobře. Honza Kovařík se s tím naopak pere, ale doufám, že se to rychle zlomí a sedne si to také.

Stanovili jste si nějaký bodový scénář zápasů v první lize? Kolik byste jich chtěli mít třeba v polovině základní části?
Musíme jít zápas od zápasu a bodíky shromažďovat co nejvíce. Ale o nějakém plánu nemůže být řeč. Všechny zápasy budou strašně těžké a ani do jednoho nepůjdeme v roli favorita. Uvidíme, jakou sílu budou mít naši soupeři a jak se s tím dokážeme popasovat.

Dalo by se říct, že Hradec je pro vás na úvod schůdný soupeř?
To by bylo strašně troufalé. Hradec se minulý rok v lize zachránil, ačkoli každý očekával opak. Je to tým, který se neustálé vyvíjí a jde díky svému vedení dopředu. Samozřejmě je lepší hrát proti němu než třeba proti Tangu nebo Teplicím, ale bude to nesmírně těžký protivník a očekávám náročné utkání s dopředu nejasným výsledkem.

Na co byste vy osobně pozval do neratovické haly futsalové a vůbec sportovní diváky?
Olympik je jediný tým, který dělá sport na prvoligové úrovni. Všichni víme, že futsal je velice rychlý, dynamický a krásný sport, kde se stále něco děje. Proti nám budou stát týmy slavných jmen, Sparta a Slavia. V jiných týmech se zase objeví Brazilci, Portugalci a další cizinci, kteří reprezentují své země. Koukat na ně je požitkem a každému doporučuji se na ně přijet podívat. Určitě neprohloupí.

 

Kádr Olympiku
Brankáři: Jan Machulka, Michal Jenč, Tomáš Vágner.
Hráči do pole: Lukáš Lelek (dlouhodobě zraněný), Radek Jungbauer, Daniel Dvořák, Tomáš Banovič, Mila Bláha (nová posila), Jan Kovařík (nová posila), Josef Gabčo, Pavel Šuba ml., Jakub Němec, Jakub Pokorný, Marek Malák, Michal Buzek, Radek Hrdý, David Weiner, Jiří Šimandl.

Program Olympiku v první části CHFL
26. září: doma Mados MT Hradec Králové, 3. října: venku 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto, 10. října: doma Sparta Praha, 17. října: venku Helas Brno, 24. října: doma Slavia Praha, 31. října: venku Era-Pack Chrudim, 7. listopadu: doma Likop Třinec, 14. listopadu: venku Sat-an Kladno, 21. listopadu: doma Tango Brno, 28. listopadu: venku Benago Zruč n. S., 5. prosince: doma Balticflora Teplice. Všechna domácí utkání mají výkop ve 20 hodin.

Autor: Luboš Kurzweil (Mělnický deník)