Praha – První větší konfrontaci po postupu do nejvyšší soutěže mají za sebou futsalisté mělnického Olympiku. Zápas se Spartou prohráli 1:5. Podle manažera Pavla Šuby ovšem splnil, co od něj v této fázi přípravy očekával.
  

„Vím, kde pokulháváme oproti zkušeným ligovým týmům,” uvedl po utkání Pavel Šuba. Na mysli měl práci s míčem, rychlost a futsalový pohyb. „Na druhou stranu to byl náš první zápas, zatímco Sparta hrála už čtvrtý nebo pátý, takže je momentálně napřed. Bylo moc vidět, že zabudováváme pět nových hráčů, takže to, co nás vždy prezentovalo, tedy sehranost a kombinace, je zatím těžkopádné a spíše kontraproduktivní. Ale to se změní,” věří.

Mělničtí nastoupili se záměrem nenechat Spartu příliš hrát. „Obranu jsme vysunuli hodně vysoko, ale náš presing nebyl natolik agresivní a důsledný, aby si s ním Sparta neporadila. A i když byla s míčem aktivnější, nějaký velký tlak a stoprocentní šance si nevytvořila,” řekl Šuba k utkání. Hosté v prvním poločase inkasovali po špatně vyřešených situacích na soupeřově polovině dvě branky a jejich hra nebyla dobrá.

„Špatně jsme se pohybovali a málo nabízeli. Až na jednu dvě situace, jsme byli málo nebezpeční,” věděl Pavel Šuba.

Do druhé půle vystřídali Hakl, Malák a Šuba mladší a přinesli značné oživení a změnu v herním obraze. „Byli aktivní i nebezpeční. Už se na to dalo dívat. Ovšem dopustili jsme se několika banálních chyb, a ty Sparta potrestala třemi góly. Je to škoda, ale šlo o první přípravu, ze které se jistě poučíme a budeme se zlepšovat.”

Sparta Praha – Olympik 5:1 (2:0)
Branka Olympiku: Šimandl. Olympik: Vágner (Machulka) – Bláha, Dvořák (Malák), Pokorný (Šuba ml.), Gabčo – Šimandl, Kovařík (Hakl), Jungbauer, Weiner.

 

Autor: Luboš Kurzweil