Turnaj mistrů ve futsalu je velmi zajímavý projekt, který bude mít letos svou premiéru. Přečtěte si o co jde!

Turnaj mistrů futsalových soutěží je novou myšlenkou, která vznikla na základě jednání zkušených českolipských pořadatelů a Komise futsalu FAČR, která nad celou akcí převzala záštitu. Jde o tradiční letní turnaj pod širým nebem, nicméně zúčastnit se ho nemůže každý. Akce je zajímavá tím, že zúčastnit se jí mohou pouze vítězové dlouhodobých futsalových soutěží na území ČR!

“Je to tak, turnaj je určený vítězům všech dlouhodobých mistrovských soutěží v České republice od CHANCE futsal ligy po nejnižší okresní soutěže,” vysvětluje Vojtěch Brož, hlavní organizátor turnaje. Že jde o zapáleného futsalistu potvrzuje fakt, že se 16 góly patřil k nejlepším střelcům aktuální sezóny 2. ligy-západ.

Přiblížil také jednu podrobnost týkající se soupisek týmů. “V účastnických týmech musí nastupovat hráči dle soupisky ze sezóny 2013/14, ale celky se mohou posílit až o 3 hráče mimo tuto soupisku,” vysvětluje Brož. Což je věc, která může turnaj zatraktivnit, protože kluby s sebou mohou přivézt i omezený počet tváří, které se běžně v jeho dresu neobjevují. Motivující pro kluby z nižších soutěží pak může být konfrontace s kluby, které hrají vyšší soutěže. V jednání je i start ERA-PACKu Chrudim, což by dodalo akci další rozměr.

Nicméně i v přihlašování se výjimky najdou. Několik “divokých karet” mohou přidělit pořadatelé, a dále je možné se na akci kvalifikovat jako vítěz některého z turnajů licencovaných Komisí futsalu FAČR.

Startovné je 900 Kč, turnaj se koná v sobotu 28.6.2014 v České Lípě a uzávěrka přihlášek je do konce května 2014.

OFICIÁLNÍ WEB TURNAJE MISTRŮ FUTSALOVÝCH SOUTĚŽÍ ZDE