FAČR za pomocí UEFA pořádá prestižní seminář pro futsalové trenéry

 

Praha – Již v pondělí 5. května bude zahájen v Praze trenérský seminář UEFA, kterého se zúčastní i skupina koučů vybraná Komisí futsalu FAČR. Jedná se o trenéry českých reprezentačních výběrů a CHANCE futsal ligy.

Nejen naše trenéry budou školit ti nejzasvěcenější futsaloví odborníci. Vždyť do Prahy dorazí futsaloví experti a trenéři jako Jorge Braz (Portugalsko), Javier Lozano (Španělsko), trenér čerstvých mistrů Evropy Roberto Menichelli z Itálie, Ginéz Mélendez (Španělsko), Sergey Skorovich (Rusko) a José Venancio Lopez (Španělsko).

Na seminářích nebudou chybět ani specialisté. Trenér brankářů národního týmu Španělska Cesar Arcones a kondiční trenér Portugalska José Luis Mendes.

Jeden z praktických tréninků povede i trenér české reprezentace Tomáš Neumann. Své kolegy bude školit v obranné i útočné power play. „Je to pro nás velká čest a dobrá práce naši diplomacie, že můžeme pořádat trenérský seminář UEFA. Obrovskou nadstavbou je, že se nám podařilo zajistit i místa pro naše trenéry a já pevně doufám, že to přispěje ke zkvalitnění trenérské práce v ČR. Mou náplní bude nejen starat se o přednášející, ale také mě čeká jedna přednáška,“ těší se trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann.

Kromě trenérů z české nejvyšší futsalové soutěže, mezi kterými jsou i trenéři Olympiku Pavel Šuba a Jakub Němec, nebudou na semináři chybět ani trenéři reprezentací Bartošek, Korený, Brychta, Toman nebo bývalý reprezentační kouč Stříž. Semináře se také zúčastní doposud ještě aktivní hráči, kteří se usilovně vzdělávají v trenérském řemesle. Jde o teplického Zdeňka Slámu, kladenského Davida Friče a brněnského Martina Brůnu.