2. liga Západ: Olympik Mělník – Combix Ústí n. L. Autor: Dana Šubová

 

Havlíčkův Brod – Jednoho přímého konkurenta v boji o nejvyšší příčky odklidili, další už ale čeká ve frontě. 

 

Druholigoví futsalisté Olympiku Mělník vstoupili po dvoutýdenní přestávce do rozhodující fáze sezony na horké půdě chotěbořské Bocy. Vzájemný duel dvou z pěti týmů, které ve skupině stále ještě mají reálnou šanci na prvenství a postup, vyhráli 5:2.

V prvním poločase ještě domácí drželi s hosty, které dvakrát posílal do vedení Tomáš Banovič, krok. „Řekli jsme si, že zavřeme obranu, ale byli jsme na můj vkus až moc pasivní a dvakrát nezachytili přihrávku na hroťáka,” vysvětloval trenér a manažer Olympiku Pavel Šuba dva inkasované góly.

Po přestávce už ale napínali síť pouze hosté, a to hned třikrát. „V poločase jsme si řekli, že musíme hrát více dopředu a být aktivnější. Druhá půle byla z naší strany famózní. Soupeře jsme nepouštěli do ničeho, hned zkraje utekli na 3:2 a měli i další šance,” dodal Pavel Šuba.

Gólovou tečku za utkáním, kterému dělala správnou kulisu početná skupina chotěbořských fanoušků, napsal symbolicky Tomáš Banovič, když do prázdné brány při power-play soupeře zkompletoval svůj hattrick.

Na žádné oslavy ale rozhodně není čas. Už v pátek Mělničtí přivítají v domácím prostředí českolipské Démony, se kterými mají na čele shodný bodový zisk. Do konce soutěže přitom zbývají poslední čtyři kola a jakékoliv zaváhání může být tvrdě vykoupeno. „Démoni jsou stejně jako Chotěboř a předtím i Ústí mezi nejlepšími. Věříme, že zápas zvládneme stejně jako ty předešlé dva,” uzavřel Pavel Šuba.

CHOTĚBOŘ – OLYMPIK 2:5 (2:2)
Branky: Banovič 3, Gabčo, Šimandl. Diváci: 140. 

Olympik: Vágner – Banovič, Volf, Němec, Gabčo, Dvořák, Lelek, Jurčovský, Hrdý, Šimandl.