Ilustrační foo - futsal.

včera 23:14

Neratovice – Futsalisté mělnického Olympiku si na svou prvoligovou jistotu budou muset počkat až do závěrečného kola a zápasu na půdě sestupujícího Betisu Kadaň. V domácím téměř infarktovém zápase totiž svůj první mečbol na prvenství v západní skupině 2. ligy nevyužili, když nedokázali ani podruhé v sezoně porazil litoměřický Gardenline. Remíza 2:2 ještě nechává ve hře o postup i českolipské Démony.

Hostující kapitán a brankář. Především oni dva se postavili proti tomu, aby Mělničtí odpálili oslavy před více než slušně zaplněnou tribunou neratovické sportovní haly. První se v utkání vytasil s gólovou odpovědí pokaždé, když se domácí dostali do vedení, druhý pak nerozhodný výsledek uchránil fantastickými zákroky. Jen v posledních patnácti vteřinách likvidoval Banovičovi a Jungbauerovi dvě tutovky, natěšená hala tak se závěrečnou sirénou jen vydechla, jaké to byly nervy.

A nejen v poslední minutě, ale i v těch předešlých. O záchranu bojující hosté totiž byli domácím hrajícím bez Gabča (stop za ŽK) a Lelka (zraněný) a působícím hlavně ve druhé části trochu nervózním dojmem zcela rovnocenným soupeřem a zrovna tak tutové šance tahal konečky prstů z brány několikrát jen na tyče také domácí brankář Machulka. Pro nezaujaté skvělá podívaná, jen ten postupový výsledek domácím nakonec chyběl…

Přitom začali nadějně, v šesté minutě už Hrdého gólem (pro Olympik stým v sezoně) vedli a víceméně kontrolovali hru. Jenže po třinácti minutách se hosté dostali během krátké chvíle do několika slibných střeleckých pozic a po třetí z nich už bylo srovnáno na poločasových 1:1. Druhá domácí šance na tři body přišla po chytré střele Weinera, ovšem ještě než byl jeho gól ohlášen, tak hosté po mělnické chybě bleskově srovnali. Výsledek 2:2 vzhledem k počtu šancí překvapivě vydržel až do konce. A s ním i postupová zápletka v celé soutěži…

Olympik Mělník – Gardenline Litoměřice 2:2 (1:1)
Branky: 6. Hrdý, 24. Weiner – 15. a 25. Pešír.ŽK: 1:3. Olympik: Machulka – Šimandl, Volf, Jurčovský, Weiner, Němec, Dvořák, Banovič, Hrdý (Jungbauer).