Anglický mistr do české ligy? Asi ano...

Nevíme, zda vás titulek upoutá, ale informace, která se šíří domácím futsalem, jistě ano. Věřte tomu nebo ne, ale anglický mistr z minulé sezóny, a favorit té aktuální, by chtěl hrát českou nejvyšší soutěž. A je nanejvýš pravděpodobné, že jí od nové sezóny hrát bude!

Tento klub se jmenuje Baku United FC a jeho jméno jste již možná zaregistrovali, protože na podzim se v UEFA Futsal Cupu postavil i proti ERA-PACKu Chrudim a remizoval s naším šampionem 3:3. Nakonec anglický tým, za kterým, jak už název týmu napovídá, stojí movití podnikatelé z Ázerbájdžánu, ze základní skupiny nepostoupil a to i přesto, že do jeho kádru přišla řada hráčů známých jmen.

Dres Baku United totiž obléklo několik španělských hráčů, nad které vyčnívá Marcelo, mistr světa (2004) a mistr Evropy (2005), v kádru najdete Arnalda, kapitána portugalské reprezentace, srbský talent Marko Pršiče, nebo třeba Agona Rexhu, který hrával za Benago. Velkou rybu pak ulovilo Baku United na začátku tohoto roku, kdy se jeho hráčem stal věhlasný Javi Rodriguez, kterého snad ani není třeba představovat. Ten vyhrál ve futsalu snad všechno, co se dá…

A teď k avizované novince. Vedení tohoto klubu se rozhodlo, že chce opustit britské ostrovy a rádo by se zapojilo do soutěží v České republice! Jde o cestu poměrně netradiční, nicméně takovou, která není zakázaná. Aktuálně prý probíhají jednání na několika frontách a je logické, že tento klub s vysokými ambicemi nebude mít zájem o jinou soutěž, než o tu nejvyšší – Chance futsal ligu!

Co by vstup klubu přinesl českému futsalu? Určitě zvýšení konkurence a pokud by se v klubu uchytili domácí hráči (což je podle regulí soutěže povinnost), pak by to mohlo pomoci také národnímu týmu – předpokládáme, že tréninkový proces v klubu bude kvalitní. Určitě budeme vývoj této situace sledovat, protože pokud by do české nejvyšší soutěže zasáhla jména, jako Marcelo, Javi Rodriguez, nebo Arnaldo (byť jsou všichni staršího data narození), zvedlo by to její atraktivitu a prestiž.