Ve 14. kole 2. ligy západ hostí doma Olympik Mělník tým FC Arsenal Benešov.

Pojďme si představit soupeře:

Futsalový klub FC Arsenal Benešov (dřívější názvy Aweg Benešov, FT Benešov, Transakta Benešov) vznikl již v roce 1987. Jeho zakladatelem byl Ing. Jiří Chaloupka, současný předseda klubu. Po několika letech kdy pravidelně vyhrával okresní soutěže a byl stabilním účastníkem dříve tzv. krajského finále se v roce 1993 probojoval do kvalifikace o 1. celostátní ligu. V této kvalifikaci uspěl, přejmenoval se na FC Arsenal Benešov (pod tímto názvem hrál v Benešově ve 30. letech minulého století fotbalový klub). Manažerem klubu se stal Ing. Ivan Suchomel, trenérem Pavel Košař, kterého posléze vystřídal Ota Kovář a ten s Benešovem hrál celkem tři roky nejvyšší celostátní soutěž. Pak však následoval sestup do 2.ligy-západ, kde hraje dodnes. Hlavním sponzorem je Mavel a.s., Anytrade s.r.o. (dříve se také podílela Autoškola Říha a Joma).

Domácí tým má po minulých kolech co nahrazovat. Prohrál totiž doma s Turnovem 3:4 a v minulém kole i v Liberci 4:2. Tým z Benešova má ze dvou posledních venkovních utkání 3 body, když porazil Písek ale prohrál s Radobýlem Litoměřice. Olympik tedy bude chtít napravit své zaváhání a konečně zabodovat naplno. Nastoupit do zápasu již budou moci vykartovaní hráči Dvořák a Lelek, tým se bude muset obejít stále bez útočníka Gabča, kterému skončí trest až po tomto utkání.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 11.10.2013 v Neveklově a zápas skončil vítezně pro náš tým – 6:4.

Aktuální umístění v tabulce:

                                               Z V R P VB OB RS B
2. SK Olympik Mělník   13 8 1  4   64  39  25  25
9. FC Arsenal Benešov 13 4 2  7   53  63 -10  14

Jako předzápas od 18hod sehraje svůj zápas také náš B-tým, který přivítá doma 1.FC Slavoj Kladno, minulý společný duel skončil výhrou Olympiku 10:6.