Zpátky na vítěznou vlnu se po minulém nezdaru na půdě posledního vrátili druholigoví futsalisté Olympiku. Svěřenci trenéra Šuby v 11. kole v domácím prostředí zdolali Betis Kadaň 2:1 a zůstávají o bod na vedoucí příčce.

Na branky nezvykle chudý zápas, ve kterém domácí vzhledem k marodce a trestu střelce Gabča nasadili ještě mladší sestavu než obvykle, rozhodly standardní situace. Po jedné z nich se domácí dostali do vedení. „To byl roh Betis,” komentoval úvodní trefu Pavel Šuba. Proč roh nesoucí jméno soupeře? „Protože právě Betis naše standardky hodně čte, připravuje se na ně a dokonce je hraje. Tak jsme vymysleli novou a účinnou,” vysvětlil s tím, že za pravdu mu dalo bleskové vyrovnání hostí na poločasových 1:1 hned z rozehrávky.

Po změně stran si pak domácí dali za cíl nejen pokračovat v agresivním stylu hry, ale také ji více zjednodušit. Gól ovšem znovu přišel jen po standardní situaci. A jelikož byl domácí brankář Vágner při brejcích hostí i jejich závěrečné power-play bezchybný, znamenal tři body. „Bez hráčů, kteří jsou běžně v sestavě, je to pro nás důležité vítězství. V utkání jsme byli lepší, ale soupeř dobře bránil a při některých akcích jsme měli smůlu a trefovali tyčky,” dodal Pavel Šuba.

Olympik Mělník – Betis Kadaň 2:1 (1:1)
Branky: Dvořák, Weiner – Novák. ŽK: Lelek, Hrdý (O.).

Olympik: Vágner – Lelek, Šimandl, Weiner, Hrubý – Volf, Dvořák, Trnka, Banovič.