Autor: Dana Šubová

Neratovice – Ubojované, ale zasloužené. Tak mluví o těsném domácím vítězství nad Chotěboří manažer druholigových futsalistů Olympiku Pavel Šuba. Soupeř, se kterým Mělničtí mají zápornou bilanci, podle jeho slov i tentokrát prokázal, že zápasy s ním nejsou lehké.

„Mají v sestavě mladé, ale už vyzrálé hráče. Výborně se pohybují a taky brání. Přičteme-li k tomu dobrého brankáře, je to pak v tabulce vidět,” vyjadřoval se Pavel Šuba pochvalně o soupeři poté, co ho jeho tým zdolal 3:2.

A opět po už téměř klasickém průběhu. První poločas z pohledu domácích celkem vydařený: nápor, šance, dva góly. Jenže v jeho závěru po nedůrazu v obraně se snížením hostů. „ Druhá půle se nesla v duchu tlaku hostů. Nebyl sice takový jako náš v první půli, ale byli lepší,” přiznal Pavel Šuba s tím, že výkon domácích vykazoval po přestávce řadu nedostatků.

Vyrovnat se pak hostům podařilo po nevídané minele brankáře Jenče, jenž propustil za záda pas jednoho z hostí z vlastní poloviny. „V zápase mě to málem porazilo, ale pak jsem se tomu zasmál,” komentoval Pavel Šuba gól, s jakým se v Olympiku ještě nesetkal. „Ale to se stane a naštěstí to Pepa (Gabčo) dokázal vrátit na naši stranu. Bylo to sice těsné a ubojované vítězství, ale naprosto zasloužené,” dodal.

OLYMPIK – CHOTĚBOŘ 3:2 (2:1)
Branky: Gabčo ml. 2, Lelek. Olympik: Jenč – Lelek, Šimandl, Jurčovský (21. Jungbauer), Gabčo ml. – Dvořák, Němec, Volf, Weiner.