Jejich manažer Pavel Šuba po některých personálních výpadcích přehodnotil před sezonou cíle. Tým se podle jeho slov nebude hnát za každou cenu za postupem do první ligy. „V těžké a vyrovnané soutěži, kde každý může porazit každého, letos chceme hrát v klidu do čtvrtého místa,” prozradil na konci přípravy, do které zasáhla marodka a další „vlivy” natolik, že až na utkání proti Slavii neodehrál Olympik žádný zápas v optimálním složení.

„Neuman u nás ukončil činnost, Pokorného čeká plastika křížového vazu, Jurčovský má problémy s nohama a futsalová kariéra pro něj skončila, Vokoun nestíhá pracovně, takže ani jeho restart se zatím nekoná, a jen v záloze zůstává také Petr Hyka,” vyčíslil Pavel Šuba ztráty.

Doplnění kádru tentokrát manažer klubu neřešil cestou nákupu posil zvenku, ale chce dát šanci dalším vlastním juniorům, které zapojil do přípravy. „Se Slezákem, Trnkou a Malinským máme deset hráčů, kteří mohou hrát bez problémů druhou ligu. Ekonomická situace dnes není ideální, i když Olympiku se žádné potíže netýkají. Navíc ve druhé lize už není mnoho hráčů, kteří by pro nás mohli být přínosem,” přemýšlí nahlas Pavel Šuba, který je připravený dát stále ještě mladému, i když zároveň už i poměrně ostřílenému mužstvu čas. „Kdybychom chtěli do první ligy za každou cenu, tak bychom koupili licenci od Bohemky. Když vidíme Indoss, tak jsme udělali dobře, že se tak nestalo. Počkáme a budeme pracovat s mladými okolo našich opor Dvořáka, Gabča, Lelka a Šimandla.”

O tom, že se v Olympiku vydali správnou cestou, Pavla Šubu utvrdily také zápasy odehrané v letošní přípravě většinou proti prvoligovým soupeřům. „Nebyli jsme v nich horším týmem, někdy naopak i lepším. Jak na tom jsme, ale ukáže až těžký a neoblíbený Turnov. Jeho hráči, mezi kterými je hodně divizních fotbalistů, dokáží své dovednosti přenést do hry, zatímco ti naši jsou na úrovni I. B a A třídy a zdobí je větší futsalovost.”

Když už byla řeč o posilách, tak jedna zcela nová se přece jen v řadách Olympiku v soutěžní přestávce vyskytla. Je jím brankář z litoměřického Radobýlu Tomáš Vágner, který se na Mělnicko přestěhoval a má podle Pavla Šuby veškeré předpoklady ve futsale časem něco dokázat. A proč ne právě s Olympikem…