Rozdílem tří branek nejprve ve středu čeští futsalisté s přehledem porazili Gruzii. O den později, v mnohem vyrovnanějším duelu s Běloruskem, dokázali stáhnout dvoubrankový náskok svých soupeřů a pouhé dvě minuty před koncem si zajistili druhé vítězství. Dva zápasy, dvě výhry. Stejnou bilanci mají i domácí Nizozemci, a právě duel mezi Nizozemskem a Českou republikou bude nejen úplně posledním zápasem rotterdamské kvalifikační skupiny, ale především rozhodne o přímém postupujícím. „Bude to určitě nejtěžší zápas z celé kvalifikace. Nizozemci tady předvádějí skvělý futsal a v poslední době se opravdu zlepšili. Mají tři nové výborné hráče a bude to pro nás opravdu těžké. Navíc budou hrát doma před plnou halou. Zatím se očekává asi dva a půl tisíce diváků, kteří určitě vytvoří bouřlivé prostředí, ale my se na to ohromně těšíme a uděláme vše pro to, abychom splnili svoji misi a postoupili z prvního místa,“ těší se na poslední zápas kvalifikace trenér Tomáš Neumann, který ví, že dnes půjde o hodně a cesta za postupem nebude jednoduchá.

 

Naposledy se Češi utkali s Nizozemskem v roce 2011, kdy měli v kvalifikačním turnaji na MS 2012 výhodu domácího publika naši a dokázali z ní vytěžit výhru 5:1. Jak ovšem řekl Neumann, Nizozemci šli výkonnostně nahoru a je potřeba si uvědomit, kde jsou jejich silné stránky. „Holanďani mají ve svém středu asi tři individuality, které umí velmi dobře hrát jeden na jednoho a jsou schopni přejít dva až tři hráče. Na to si musíme dát velký pozor, musíme ty hráče zdvojovat a naopak musíme využít naše zkušenosti z ME a MS, které Nizozemcům na rozdíl od nás chybí. Věřím, že kvalifikaci dnes dotáhneme do vítězného konce a na evropský šampionát se podíváme z přímého postupu.“

 

Nejen výhodu domácího publika budou mít Nizozemci. Díky výhře 7:3 nad Gruzií mají domácí lepší skóre a Češi tak musí nutně vyhrát. V případě remízy nebo prohry na naše hráče čeká baráž, která je na programu v září. Duel Nizozemsko x ČR začíná už dnes v 19 hodin a bude opět živě vysílán na youtube.com.

 

autor: Karpíšková