Trenér Neumann byl se včerejším výkonem svých svěřenců velmi spokojený. Dnes ovšem čeká český tým znatelně silnější konkurent. „Hra Bělorusů je velmi podobná Gruzii. Oproti včerejšímu soupeři mají však Bělorusové mnohem zkušenější hráče a někteří z nich dokonce okusili i ruskou profesionální ligu. Bude to rozhodně těžší zápas, protože budeme hrát proti zkušenějšímu mužstvu než je Gruzie. Budeme muset znovu potvrdit výkon ze včerejška a k tomu přidat ještě proměnění některých šancí.“

Ve včerejším duelu Neumann postavil do hry zhruba deset hráčů. Českou výpravu ovšem trápí zdravotní komplikace, takže není jisté, v jaké sestavě dnes naši hráči nastoupí. „Už včera jsme odehráli zápas s deseti lidmi. Všichni hráči mě uspokojili a předvedli opravdu dobrý výkon. Uvidíme, jak to bude dnes proti Bělorusku. Bohužel to hodně závisí i na zdravotním stavu. Situaci nám trochu stěžuje i chřipková epidemie, která nás tu napadla, takže někteří kluci nejsou úplně v pořádku. Všechno budeme během dne řešit s naším doktorem,“ vysvětluje aktuální situaci v týmu kouč Neumann.

Po prvním hracím dni mají tak Češi spolu s Nizozemci na svém kontě jednu výhru. Gruzie a Běloruskou jsou bez bodu. Po utkání ČR versus Bělorusko, které odstartuje v 18 hodin, proti sobě nastoupí Nizozemsko a Gruzie, zápas domácích začíná ve 20:30h. Všechna utkání českého týmu je možné živě sledovat na http://www.youtube.com/watch?v=mbfttQ8bLU0.

Kvalifikace ME 2014 – Rotterdam:

Česká republika 3b.
Nizozemsko 3b.
Bělorusko 0b.
Gruzie 0b.