Všechny zápasy s tímto soupeřem jsou bohaté na góly a ne jinak tomu bylo i tentokrát, i když úvod utkání tomu nenasvědčoval.

Hosté vyrukovali v úvodu s velice aktivní a vysunutou obranou, což domácí Olympik evidentně
zaskočilo. Hráči Radobýlu byli rychlejší, agresivnější a výborně dostupovali domácí hráče. Ti neměli
dostatek času ke svým kombinacím a rozehrávce, což se projevilo na herním obraze. Hosté byli lepší a
v prvním poločase si vytvořili několik více jak slibných příležitostí. Ovšem v brance domácích
exceloval mladík Jenč. Ovšem ani on nedokázal ve 4. minutě zabránit první brance utkání. Hosté
kousek od domácí branky rychle rozehráli aut na hranici brankoviště, kde Gabča předskočil
Bergmann a nečekanou střelou ze 7m zahrál domácímu brankáři na housličky, 0:1. Další velká
litoměřická šance přišla v 7. minutě, kdy špatnou rozehrávkou vybídl k sólu hostujícího útočníka
Němec, avšak s následným blafákem si Jenč náramně poradil. Ze strany Olympiku byl zápas nudný,
plný nepřesných přihrávek, žalostného pohybu a nabídky všech hráčů. Další slušnou příležitost si
Litoměřičtí vytvořili v 9.minutě, kdy po rozehraném přímém kopu a odraženém míči pálili z 9m těsně
nad bránu. Jejich další tvrdou a nebezpečnou střelu z 10m zastavuje tělem vlastní hráč. O chvíli
později končí střela z úhlu v boční síti mělnické brány. V 10.minutě se konečně výrazněji prosazují i
mělničtí. Neuman uniká po pravé straně a na jeho nástřel na zadní tyč jen těsně nedosahuje Pokorný.
Ovšem jinak je obrázek stále stejný. Olympik chybuje v rozehrávce, je pomalý a navíc se dopouští i
zbytečných faulů, které rychle přibývají. Po dalším zaváhaní přišla rychlá výměna míče mezi dvěma
hráči Litoměřic a jen špatná finální přihrávka před branku zachraňuje Olympik od pohromy. A tak
přichází trest. Domácím se ve 13.minutě konečně podaří rozehrávka do otevřené obrany na Gabča,
který se na půlce prosadí jeden na jednoho, unikne svému strážci a střelou k tyči vyrovnává na 1:1.
Ve 14.minutě udělali hosté z domácích statisty. Na čtyři přihrávky se dostali z obranného pásma až do
gólovky 2m před domácí branku, kterou ovšem opět likviduje výborný Jenč. V 15.minutě po dlouhém
výhozu hostujícího brankáře, sklepává hrotový hráč na nabíhajícího spoluhráče a střela z 8m míří
těsně vedle. Další střelu z úhlu s jistotou opět chytá Jenč a drží domácí stále ve hře. Toho využívá
první čtyřka. Po několika rychlých přihrávkách se na své střelecké parketě uvolňuje Gabčo a
s přispěním teče otáčí stav na 2:1. Ovšem hned po rozehrání se naprosto zbytečného a hloupého
faulu na půlce dopouští Němec a jelikož je to faul šestý, přichází 10m kop. I ten naštěstí likviduje
skvělým zákrokem domácí brankář. Ale varování nezabralo. O chvíli později nezpracuje Pokorný
jednoduchý míč, přichází rychlá přihrávka na pivota, náběh Grunerta, který nezachytí Neuman a je tu
nájezd , který končí výstavním přehozením vyběhnuvšího Jenče, 2:2. V 19.minutě ztrácí míč Neuman,
je z toho brejk 2:1, ovšem finální přihrávku na před brankou volného hráče překazuje životním
sprintem a neskutečným skluzem vracející se Neuman. A jako před prvním domácím gólem, tak i teď
přichází trest. Po rozehraném rohu a odražené střele se k míči dostává Pokorný a prostřeluje potřetí
hostujícího brankáře, 3:2 a za tohoto stavu se jde do kabin. A i když domácí vedou, tak lepším celkem
byli hosté a domácí hráče bude v šatně čekat jistě hodně poučného.
Do 2. Poločasu vstoupil Olympik lépe. Zlepšil pohyb, zpřesnil přihrávky a hlavně se hráči více
nabízeli, chtěli hrát. Hned první střídání přetavili domácí v gól. Šimandl si narazil s Gabčem a
nadvakrát překonal hostujícího brankáře, 4:2. V té samé minutě se po rozehrání přímého kopu
dostává před brankáře Volf, ale z blízka ho jen nastřeluje. Ale ani Radobýl nezůstává za výkonem
z 1.poločasu. Ve 23.minutě se rodil brejk 2.:1, který ovšem na poslední chvíli zpacifikovali rychle se
navrátivší domácí hráči. Z následného útoku trefuje Pokorný tyč.
Ve 24.minutě přichází zlomová situace utkání . Před hostující brankou je sražen Neuman, je
odpískán faul a přicházejí protesty jednoho z litoměřických hráčů, které rozhodčí oceňuje žlutou
kartou. Ale jelikož v řečnění pokračuje a použije i vulgarity, přichází karta červená a následuje domácí
přesilovka. Té se ujala druhá čtyřka a po pár počátečních nepřesnostech dokázala hostující obranu
rozebrat a Pokorným zvýšit na 5:2. Kdo myslel, že je rozhodnuto, mýlil se. Hned ve 26.minutě se
v domácím brankovišti nešťastně odráží míč od Volfa k zcela volnému Šimáčkovi a ten střelou k tyči
snižuje na 5:3. Ale jak už je to zvykem, dokázal Olympik ihned odpovědět. Gabčo z úhlu napálil míč,
brankář jen vyrazil před sebe, kde měl k němu nejblíže Volf, ale byl podražen, ovšem míč doputoval
k Lelkovi, který bodlem přes bránícího hráče trefil přesně k tyči, 6:3. Ve 31.minutě přišli domácí
zbytečně o míč, pak byli nedůrazní kolem vlastního brankoviště a vrcholem bylo, jak lehce se dokázal
hostující Grunert obtočit kolem Pokorného a střelou z 8m pod břevno snížil na 6:4. Ve 32.minutě
byl faulován Gabčo a jelikož to byl faul šestý, následoval 10m kop, který sám postižený dělovkou pod
břevno proměnil, 7:4. O chvíli později byl faulován Pokorný a Gabčo dostal druhou šanci. Tentokrát
volil technickou střelu, se kterou si však brankář poradil. Ve 36.minutě se po přihrávce výborně
hrajícího Gabča prosadil Volf, 8:4. Domácí si vzali time out a po něm začali hrát power play s cílem
udržet co nejdéle míč a nepustit do této hry hosty. Výsledkem však byl míč v domácí síti, 8:5 a tak od
toho Olympik raději upustil. Ihned se tak do power play pustil Radobýl, ale po chvíli je ztrestal střelou
do prázdné brány Gabčo, 9:5. I přes to dál pokračovali ve hře bez brankáře, ale byla statická a tak
ještě pár vteřin před koncem poslal dvojciferné loučení Dvořák, 10:5.
Co na závěr? Pro Litoměřice velice krutá porážka. Ovšem ve druhém poločase herně odešly a
Olympik se výrazně zlepšil, čehož je důkazem i skóre 2.poločasu 7:3..
Sestava Olympik : Jenč ( Machulka ) – Volf, Šimandl, Lelek, Gabčo – Dvořák, Němec, Neuman, Pokorný
Branky Olympik : 4x Gabčo, 2x Pokorný, 1x Šimandl, Lelek, Volf, Dvořák
Radobýl : 2x Bergmann, 1x Grunert L., Šimáček, Grunert J.