Neveklov – V dalším kole druhé ligy futsalisté Olympiku porazili benešovský Arsenal, a protože vedoucí Hradec jen remizoval s libereckou Slavií, vrátili se Mělničtí o skóre do čela skupiny. O něj si to oba lídři rozdají v přímém souboji už v pátek v Neratovicích.

V Neveklově, kde je doma Arsenal, se opět potvrdilo, že to domácí na Olympik neumějí. První poločas byl ještě celkem vyrovnaný, obě mužstva si vytvořila řadu šancí, ale každé se trefilo jen jednou. Po přestávce však nastal obrat, hosté byli rychlejší i přesnější v koncovce, najednouzačaly padat góly jen do domácí branky a nakonec z toho byla jednoznačné vítězství. Domácím hráčům ja koby přestávka ublížila, ztratili pohyb, neprosazovali se ani v koncovce a soupeř je trestal často do odkryté obrany.

Úvod vyšel hostům, z první akce po 20 vteřinách hry se trefil přesně k tyči Volf. Domácí zahrozili Křemenem, ale střelu gólman Machulka vyrazil, pokus Žáčka skončil vedle. Hosté mohli brzy zvýšit, ale Jenč trefil jen břevno domácí branky. Následovalo několik šancí domácích a hned ta první znamenala vyrovnání, Žáček poslal míč do brankoviště a Chlasták ho uklidil do branky.

Další šance Lukáče a Haase zlikvidoval brankář, jednou mu pomohla i tyč po další střele Haase. Také domácí brankář Babka se činil, nejprve zlikvidoval tvrdou střelu Gabča a pak předvedl skvělý reflex v pádu proti Volfovi. Po čtvrthodině hry trefuje Žáček břevno, když rozebral mělnickou obranu společně s Chlastákem. Ve zbytku první půle hráli prim oba gólmani, na domácí straně měl šanci Chlasták a Žáček, u hostů zakončovali Matějček, Němec a Gabčo, ale skóre se již nezměnilo.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, hned v úvodní minutě měl tři šance agilní Lelek, ale neprosadil se, Babka vychytal také Gabča. Na domácí straně zakončovali Mrha a Chlasták, ale bezúspěšně. Střelu Buriana zastavilo břevno, neujala se ani tvrdá střela Žáčka. Ve 28 minutě hosté předvedli rychlý brejk s přečíslením a Matějček technickou střelou překonal Babku.

O pár vteřin později trefil Dvořák z dálky bodlem šibenici a domácí najednou nevěděli, kde jim hlava stojí, byli pasivní a jen se bránili. Další dvě těžké střely kryl Babka, ale po závaru přišel další úder do prázdné zblízka. Domácím nepomohl ani time-out. Další rychlý brejk, zakončení skluzem do prázdné Gabčem. Jediná kloudná akce domácích skončila dvojitou tyčí Mrhy, jehož střelu tečoval do brankové konstrukce gólman.

Osm minut před koncem přišel další úder, hosté zahrávali přímý kop Dvořákem, a ten trefil angličana po rozestoupení se zdi. Další pohroma přišla za pár vteřin, další rychlá akce a nešťastný vlastenec. Poslední úder přišel dvě minuty před koncem opět do odkryté obrany. V závěru se domácí dostali k několika zakončením, ale Lukáč, Pohorský ani Burian neuspěli. V posledních vteřinách hosté trefili ještě tyč.

Arsenal – Olympik 1:8 (1:1)
Branky: Žáček, vlastní – Dvořák 3, Matějček 2, Volf, Gabčo. ŽK: Gabčo (Ol.).