Olympik Mělník – TJ Sokol Dobřichovice  12 : 1 ( 2: 0 )

Soupeř, který minulou sezónu nastupoval proti našemu B týmu a momentálně uzavírá tabulku 2. ligy, byl velice lehkým soustem. Jedinými hráči, kterí na sebe upozornili, byl brankář Geissler, který hlavně v 1. poločase předvedl nekolik výborných zákroků a dlouho držel přijatelné skóre. Druhým byl 15-ti letý mladíček Kocourek, který ač velice subtilní, ukázal důraz a nebojácnost opřenou o slušnou individuální techniku.

Od počátku byli hosté pod drtivým tlakem. Dominatní byla hlavně první mladá čtyřka, která si v každém střídání vytvořila několik šancí, ovšem ztroskotávala na brankáři hostí. Hrála opět krásný a běhavý kombinační futsal na pár doteků.Druhá čtyřka šetřila na pohybu a kreativitě a její statická hra neměla ani proti tomuto soupeři šanci na úspěch, i když si pár šancí vytvořila, ale bylo to spíše individuální schopností jednotlivých hráčů.

Již ve 4. minutě se po rohu prosadil nechytatelnou bombou do šibenice Gabčo ( Šimandl ). V 9. minutě si hosté srazili do vlastní sitě míč, který mířil na zcela volného domácího hráče na zadní tyči. To však bylo vše, co i přes mraky vytvořených šancí, skončilo v síti.

O přestávce přišlo tzv. mytí hlav borců z druhé čtyřky, které mělo navídaný účinek. Do 2. půle jakoby přišli jiní hráči. Najednou nešetřili krokem, hýřili aktivitou, dokázali rychle a nepředvídatelně kombinovat a  zakončovat. Připočítámeli k tomu výbornou hru čtyřky první, která přidala i kvalitu do zakončení, vyšlo z toho gólové galapředstravení ve 2. půli.

Postupně se trefili : 23. Němec (Pokorný), 24. Šimandl (Lelek), 26. Pokorný (Neuman), 30. Pokorný , 33. Němec (Neuman), 34. Neuman (Dvořák), 36. Gabčo (Volf), 37. Neuman (Šimandl), 37. Šimandl, 38. Gabčo. Ve 37. korigoval z přímého kopu, za vydatné pomoci Neumana, hostující Janouš. Ve 38. neproměnil domácí brankář Machulka 10m kop. I tak z toho bylo krásné skóre 12:1.

 

Sestava Olympik : Machulka – Volf, Šimandl, Lelek, Gabčo, Němec, Dvořák, Neuman, Pokorný ( Hrdý )

Góly :  3x Gabčo, 2x Němec, 2x Šimandl, 2x Pokorný, 2x Neuman

 

Olympik ,,B” – Atlantic Rakovník   3 : 2 ( 0:0 )

Naprosto vyrovnané utkání rozhodli branky v závěru, kdy byli nakonec šťastnější domácí mladíci, kteří dokázali otočit nepříznivé skóre 0:2 na 3:2.

 

Sestava Olympik : Jenč – Hrdý, Weiner, Dzimko, Prejsa, Trnka, Došlý, Holina, Slezák

Branky: 37. Došlý, 39. Hrdý, 40. Weiner  –  22. Schwendt Z., 37. Schwendt M.