Olympik sehrál na půdě svého semifinálového přemožitele z minulé sezóny velice podařené utkání. Dvě sezóny jsme nedokázali Turnov porazit. Ovšem tentokrát jsme se pečlivě připravili. Dobrou a aktivní obranou na vlastní půlce jsme paralizovali jedinou herní turnovskou variantu a to míče na hrotového útočníka, v pohodě jsme pohlídali i náběhy lajnových hráčů. Střely ze střední vzdálenosti, pár závarů před brankou a dvě gólovky v první půli zlikvidoval opět dobře chytající Jenč.
Po získání míče jsme se snažili rychle přecházet do protiútoku, ale také kvalitně tvořit do zkonsolidované obrany. Proto naše góly nebyly stejné, ale padly po různých herních variantách. Hodně šancí jsme ještě neproměnili.
Hned v 1. minutě unikl po lajně Gabčo, ale jeho nástřel před bránu mířil na paty nabíhajícího Lelka. Vše si ovšem vynahradil v dalším střídání. Aktivním napadáním dokázal dostat do problému domácího obránce, následně mu sebrat míč, tvrdě zakončit a vyražený míč pak do sítě dopravil dobíhající Volf, 0:1. Po té slibný brejk 3 na 2 zhatil špatnou přihrávkou Šimandl. Podobně ho napodobil o pár minut později Lelek a hrozící protiútok musel hasit faulem za cenu žluté karty. Další nadějné přečíslení se povedlo druhé čtyřce, ale Neuman nepřesně před bránu servíroval Pokornému. Vyrovnání přišlo po tečované střele z nepřímého kopu. Ovšem hned z protiakce sehrála velice dobrou kombinaci druhá čtyřka a po přihrávce Pokorného s přehledem zakončil Němec, 1:2. V dalším střídání si role mohli vyměnit, ovšem Němec místo přihrávky volnému Pokornému volil střelu, se kterou si domácí brankář poradil.  Dvě minuty před poločasem opět zaúřadovala starší čtyřka, zatlačila domácí před bránu a po Jurčovského přistrčení poslal Olympik do poločasového vedení 1:3 Neuman.

O přestávce jsme si upřesnili pár poznatků a jedním z nich bylo, že nesmíme polevit v aktivní obraně a nedat domácím jakýkoliv impuls, aby se dostali do hry. No a naši kluci to samozřejmě vzali po svém. Jak se říká : ,, povolit a pak přitáhnout”. Hned při prvním útoku domácích jsme nedokázali po zisku míče konstruktivně rozehrát a byl z toho zbytečný roh, který domácí jednoduše vytáhli na beka, proti kterému nevystoupil Volf a navíc svým pohybem mu umožnil obstřelení a rychlé snížení na 2:3. Naštěstí stejně jako v první půli jsme ihned odpověděli a domácí tím srazili zpátky na zem. Jurčovský našel křižnou přihrávkou odskočivšího Pokorného, ten mu vrátil na zadní tyč a Jurčovský parádní střelou ve skluzu zvýšil na 2:4. Tohle byl rozhodující moment celého utkání. Uklidnili jsme se a domácí dostali ťafku. Stále jsme neotvírali střed hřiště a domácí neustále tvrdošíjně nakopávali míč na hrotového hráče. Bylo z toho opět pár závarů, přetlačování, ale to bylo z domácí strany vše. Naopak Olympik si svými akcemi vysloužil aplaus i od domácího publika. Několikrát se vyznamenal i domácí brankář, zvláště při nájezdu Pokorného a Šimadla, kdy ránu prvně jmenovaného vyrazil obličejem a musel být ošetřován. Další lahůdkovou akcí předcházel gól na 2:5. Hosté na vlastní půlce získali míč, Gabčo se rychlou stahovačkou zbavil svého strážce, čímž vytvořil situaci 3 na 2, dal do lajny Šimandlovi a ten ideálně našel před branku nabíhajícího Lelka, který míč uklidil pod břevno. Při další akci si domácí před brankovištěm pomohli faulem. Následnou standartku zahráli mělničtí velice precizně a od dalšího gólu uchránil domácí se štěstím brankář. Ovšem slabší chilku si vybral o pár okamžiků později, kdy ho přelstil z velkého úhlu Jurčovský, který místo avizované přihrávky zatočil míč na přední tyč, 2:6. Domácím se podařilo ještě další tečovanou střelou snížit na 3:6. Ovšem to už nemohlo dobře hrající Olympik rozhodit. Nikam nespěchal, rychle kombinoval a domácím míč moc nepůjčoval. Na 2:7 zvyšoval opět po zdařilé kombinaci celé čtyřky Pokorný a v 38. minutě z rychlého brejku se na dvakrát dokázal prosadit Gabčo, 3:8.

Před utkáním jsem byl lehce nervózní, protože hra Turnova nám vůbec nevyhovuje. Taky jsem čekal, jestli a do jaké míry hráči dostanou do hry věci z tréninků a zdali navážeme na kvalitní hru s Kadaní. A musím je pochválit, předčili mé očekávání. Je vidět, že spolu hrají již třetím rokem, dokážou odbourat ze hry špatné návyky a dostat tam to nové, co trénujeme a chceme hrát. Vše vyšperkují správnou improvizací v situacích, které nastanou během hry. Nejvíce je musím pochválit na příkladnou hru dozadu a velmi zdařilé kombinace se zapojením všech hráčů. V tomto mě velice překvapil Pokorný, který bránil jako by to nebyl ani on.