Praha – Absence až sedmi hráčů, které v základní sestavě nahradili čtyři kluci z juniorky, zatímco soupeř se při svém prvním přípravném utkání představil v plné síle. To byl podle manažera Olympiku hlavní důvod vysoké porážky jeho týmu v přátelském duelu s prvoligovým Benagem (0:7).

„Na začátku utkání hrálo Benago na plný plyn. Měli jsme sice dvě nebo tři šance, ale asi od osmé minuty Benago dominovalo a hrálo krásný kombinační futsal. Ukázali rozdíl mezi prvoligovým a druholigovým futsalem. Pro naše hráče je to dobré poučení, výsledek je zasloužený, i když nějaký čestný gól jsme si také zasloužili,” říkal po utkání Pavel Šuba.

Podle jeho slov byl zápas pro jeho tým poučný a odhalil slabiny k odstranění. Jednou z nich určitě bylo i proměňování šancí, do kterých se mladíci Olympiku zejména v úvodních minutách dokázali prodrat. „Kettner místo zakončení předal přihrávkou odpovědnost hůře postavenému Weinerovi. Volf šel sám na brankáře, kterého nastřelil. To samé zopakoval i Šuba. Kettnerův lob skončil těsně vedle,” připomněl Pavel Šuba promarněné možnosti ke skórování, kvůli kterým skóre narůstalo výhradně na straně favorita. „Od deváté minuty začalo Benago ovládat hru a naše mlaďase přehrávat, hlavně co týče rychlosti, pohybu a práce s míčem. Na kluky postupně spadl i splín, protože jsme nestačili jejich tempu,” dodal Šuba.

„Mně osobně ani nešlo o výsledek, ale o obranou fázi, na které intenzívně pracujeme. Smekám před hráči, že s koncentrací vydrželi celých 40 minut, protože když je někdy soupeř pod vaši úroveň, může dojít k podcenění,” upozornil v zápasovém hodnocení trenér Benaga Beni Simitči.

Ve středu od 20.30 hodin Mělničtí vyzvou na Bohemce další prvoligový celek, jejich sestava by měla být kvalitnější, i když opět zdaleka ne ideální.

Benago Zruč – Olympik 7:0 (4:0)

Branky: Brahimi 3, Mullai 2, Rodek, Petrovič.

Benago Zruč: Kudrna – Rodek, Lištván, Brahimi, Petrovič, Král, Kopecký, Mullai, Osmani.

Olympik: Jenč – Volf, Dvořák, Gabčo, Šimandl, Šuba jr., Weiner, Prejsa, Kettner.