1891_30_1_1Od úvodních minut bylo jasné, že jsou domácí v dobré formě. Neuman se uvolnil svojí typickou kličkou na levou nohu a již ve druhé minutě dostal domácí celek do vedení – 1:0. Ve 4. minutě se prosadili hosté, na brankovišti se krásně uvolnil Šimáček a mělnického Hnízdila prostřelil – 1:1. Domácí dál určovali tempo hry a na hřišti kralovali. Po dalším závaru se po rohovém kopu dostal k míči opět Neuman, vyšachoval dva bránicí hráče a tentokrát pravou nohou zavěsil pod břevno – 2:1. Do poločasu se ještě prosadil mladíček Lelek, který místo nahrávky na nabíhající spoluhráče překvapil Ekrta střelou na bližší tyč – 3:1.

Na úvod druhé půle se hostům naskytla obrovská šance po chybě Lelka, ale Rapavý Hnízdila neprostřelil. Radobýl chtěl hrát trpělivě a zodpovědně zezadu, počkat si na svou šanci, ale Mělník hrál po celý zápas hodně aktivně a neustále hrozil, zejména pohybem a kombinační hrou dělal soupeři velké starosti. Ve 30. minutě zvyšoval na rozdíl už tří branek Dvořák – 4:1. Litoměřice zkusily vysunout presink a zdramatizovat utkání, což se jim v závěru podařilo. Ve 39. minutě Rosocha pěknou přihrávkou našel Lukáše Grunerta a ten se v zakončení nemýlil, když přehodil Hnízdila – 4:2. Do konce zápasu pak hosté zkusili sehrát powerplay, ve velké šanci se ocitl Zuna, ale míč netrefil ideálně. Ve 40. minutě zastavil hrozící brejk Zuna, a po tomto zákroku uviděl červenou kartu, když trefil ležícího hráče míčem, musel tak předčasně do sprchy. Domácí dostali navíc výhodu desetimetrového kopu, ale Neuman trefil pouze tyč.

Pave Šuba, trenér Olympiku: “Nebál bych se říct, že to byl náš nejlepší zápas po půl roce od domácího duelu s Hradcem. V týdnu jsme se věnovali novým věcem, které se povedlo přenést do zápasu. Byl to futsal podle mých představ, běhavý, na pár doteků, vyšly nám rohy i signály.”

Pavel Zuna, sekretář Litoměřic: “Domácí jsou jednoznačně favoritem na postup do první ligy, i přes hodně mladý tým si počínají velmi zkušeně. Hráči Olympiku nás předčili v pohybu a kombinační hrou, navíc mají i dobře secvičené signály na standardní situace. Nebýt výborných zákroků Ekrta skóre mohlo být i vyšší.”

Olympik Mělník – Radobýl Litoměřice 4:2 (3:1)

Branky: 2. Neuman, 8. Neuman, 17. Lelek, 30. Dvořák- 4. Šimáček (Grunert J.), 39. Grunert L. (Rosocha).
Mělník: Hnízdil – Neuman, Dvořák, Jungbauer, Pokorný – Šimandl, Lelek, Volf, Jurčovský, Prejsa, Němec, Jenč.
Litoměřice: Ekrt, Mühlfait – Rapavý Michal, Zuna, Grunert J., Šimáček – Rosocha, Grunert L., Kocman, Hrabinka.